• Dnes je: Nedeľa 27. novembra 2022 meniny má Milan

Menštruačné nohavičky snuggs sú novo dostupné v sieti drogérií DM

Menštruačné nohavičky snuggs sú novo dostupné v sieti drogérií DM

Menštruačným nohavičkám snuggs dôveruje už 150-tisíc žien.

21.4.2022 (Webnoviny.sk) - A to nielen menštruačné nohavičky, ale aj jarná novinka v podobe intímneho umývacieho gélu, ktorý je prvým produktom nového kozmetického radu snuggs. Úspešná česká značka si zakladá na ohľaduplnom prístupe k prírode. Štúdia realizovaná v spolupráci s odborníkmi na životné prostredie preukázala, že životný cyklus menštruačných nohavičiek snuggs je až 3,5-krát šetrnejší k prírode ako používanie jednorazových tampónov a vložiek.

Menštruácia sa týka takmer celej ženskej populácie zhruba vo veku od 13 do 51 rokov. Ide o významnú časť života ženy a je pre ňu dôležité, aby sa počas tohto obdobia cítila bezpečne a pohodlne. S vývojom nových technológií a materiálov sa na trhu začali objavovať alternatívne pomôcky pre toto intímne obdobie ženy. Spoločnosť snuggs sa stala priekopníkom vo vývoji menštruačných nohavičiek. Na český trh ich uviedla pred troma rokmi, odvtedy predala vyše pol milióna kusov nohavičiek, ktoré si našli cestu k 150 tisícom žien v Česku, na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách. "Neustály vývoj a inovácia sú  pre nás každodenným hnacím motorom. Od vstupu na trh sme uviedli už tretiu generáciu nohavičiek. Usilovne pracujeme na zlepšovaní textilnej absorpčnej vrstvy aj samotného strihu nohavičiek, aby zaisťovali dostatočný komfort a bezpečie," hovorí spoluzakladateľ snuggs Tomáš Zahradník.

Okamžitý nákup v DM

Spoločnosť snuggs nadviazala na Slovensku spoluprácu so sieťou drogérií DM. Od polovice apríla tak môžu slovenské ženy jednoducho kúpiť menštruačné nohavičky snuggs v tejto obľúbenej predajnej sieti. "Snuggs a DM spája podpora udržateľnosti a lokálnych výrobkov. Na spoluprácu s drogériou DM sa preto veľmi tešíme," hovorí spoluzakladateľka snuggs Linda Šejdová. Jednoznačnou výhodou pre zákazníčky je nielen okamžitý nákup, ale aj možnosť prezrieť si tovar na mieste, ohmatať materiál a odhadnúť veľkosť. "Menštruačné nohavičky sa stali aktuálnou potrebou, veríme preto, že zákazníčky uvítajú možnosť kúpiť si snuggs priamo v predajniach," dodáva T. Zahradník.

Nová intímna starostlivosť od snuggs

Menštruačné nohavičky zmenili životy už desiatkam tisícom žien. Snuggs chce v tomto trende pokračovať a byť ženám oporou a sprievodcom v jednotlivých fázach ich života a s nimi spojených intímnych tém. Preto prichádza na trh s produktmi z kategórie intímnej starostlivosti, ktoré sú láskavé k ľudskému telu i prírode. Prvým je Intímny umývací gél s pH 4.0. na každodenné použitie. Obsahuje výhradne prírodné ingrediencie na očistu, výživu a ochranu intímnych partií. Intímny umývací gél je dostupný vo variantoch bez vône alebo s vôňou zeleného čaju v 100 % recyklovateľnej fľaštičke s praktickou pumpičkou.

Potvrdené. Funkčné, pohodlné, ale aj šetrné k prírode

Produkty snuggs dodávajú ženám sebavedomie, dopriavajú pohodlie, slobodu a bezstarostnosť. Každé telo si zaslúži vľúdnosť a rešpekt, rovnako ako aj naše okolie a planéta. "O zodpovedný prístup k životnému prostrediu sa snažíme v každom kroku nášho podnikania. Veríme, že sa nám to vráti, napríklad aj v dôvere našich zákazníčok, ktoré si potrebu udržateľnosti tiež uvedomujú," uzatvára Linda Šejdová. Snuggs v spolupráci s expertmi z Vysokej školy chemicko-technologickej realizoval hodnotenie životného cyklu menštruačných nohavičiek snuggs. Výsledky ukázali, že nohavičky sú 3,5x šetrnejšie k životnému prostrediu než jednorazové tampóny a vložky. Pri používaní menštruačných nohavičiek dokáže žena za svoj cyklus ušetriť až 95-tisíc litrov vody, ktoré by inak boli potrebné na výrobu jednorazových pomôcok. Pri výrobe menštruačných nohavičiek sú tiež zhruba trojnásobne nižšie emisie uhlíka alebo využívanie fosílnych palív. V porovnaní s jednorazovými pomôckami dokáže žena pri používaní menštruačných nohavičiek vyprodukovať takmer desaťkrát menej odpadu.

O snuggs

V snuggs vyvíjame vysoko kvalitné a funkčné produkty pre intímnu starostlivosť. Záleží nám na tom, aby ľudia mali menej nepohodlia a starostí po celú dobu života.

www.snuggs.sk

Tento článok nie je autorským obsahom Webnoviny.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.


Najčítanejšia najnovšia správa

Výpovede lekárov strašia Slovákov. Osem z desiatich ľudí má obavy, väčšina však ich rozhodnutie podporuje

vypovede lekarov strasia slovakov osem z desiatich ludi ma obavy vacsina vsak ich rozhodnutie podporuje

Hromadné výpovede lekárov vyvolávajú obavy u 83 % ľudí na Slovensku. Obávajú sa toho, aký vplyv bude mať tento krok na dostupnosť zdravotnej starostlivosti.

Vyplýva to z prieskumu agentúry NMS Market Research Slovakia, ktorý sa uskutočnil v období od 18. do 22. novembra tohto roka na vzorke 1 027 respondentov.

Veľmi veľké obavy priznáva najmä staršia generácia nad 55 rokov.

Lekárov aj tak podporujú

Napriek obavám o dostupnosť zdravotnej starostlivosti takmer polovica obyvateľov Slovenska podporuje lekárov v ich rozhodnutí podať hromadné výpovede. V populácii je o niečo viac tých, ktorí lekárov v ich rozhodnutí podporujú. Ide o 48 % ľudí na Slovensku.


Väčšiu podporu lekárom prejavujú muži, ktorí tvoria 53 % v porovnaní so ženami so 43 %. Naopak, lekári si nenašli podporu u 42 % slovenskej populácie.

Viac ako polovica občanov Slovenska verí v dohodu medzi lekármi a Ministerstvom zdravotníctva SR, konkrétne až 59 %. Pesimistickejšiu časť Slovenska tvorí 21 % populácie. Pätina Slovákov a Sloveniek si netrúfa odhadnúť, ako konflikt dopadne.

Konflikt medzi vládou a LOZ

Kolabujúci zdravotnícky sektor, ktorý vyústil do konfliktu medzi vládou a lekárskymi odborármi, rezonuje v mediálnom priestore už niekoľko týždňov. Len 7 % populácie tvrdí, že nezaregistrovalo hromadné výpovede lekárov, od ktorých sa vyvíja táto krízu. Častejšie sú medzi nimi mladšie generácie ľudí na Slovensku.


Ďalší lekári vypovedali decembrové služby, LOZ to vníma ako nesúhlas na Matovičovu ponuku

Výpoveďami z decembrových služieb reagovali hromadne lekári na celom Slovensku na ponuku na takzvané stabilizačné príspevky pre lekárov ministra financií Igora Matoviča, s ktorou prišiel v stredu 23. novembra.

Ako informuje predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský, podľa LOZ je to jasný prejav nesúhlasu lekárov na mnohomiliónovú nesystémovú ponuku ministra financií.

Pridali sa ďalší

K viac ako 2 100 lekárom vo výpovediach sa pridali ďalší lekári, ktorí masovo vypovedali decembrové služby v nemocniciach.


„V Žilinskej nemocnici vypovedali decembrové služby viaceré oddelenia, konkrétne lekári z ARO, traumatológie, RTG, interného a chirurgie. Obdobná situácia bude po víkende v Košiciach,“ povedal podpredseda LOZ Miroslav Mendel.

Situácia je vážna

V Trnave k dnešnému dňu (piatok 25. novembra) vypovedalo 24 lekárov z decembrových služieb, ešte dramatickejšie je to v bratislavskom Ružinove, kde napríklad na ARO zostali traja lekári. Práve to je najväčším oddelením v nemocnici a pracuje v ňom okolo 50 lekárov.

„V Prešove vypovedali decembrové služby lekári z ortopédie, anesteziológie, pediatri, internisti ale i traumatológovia,“ hovorí podpredseda odborárov a dodáva, že „situácia je veľmi vážna, ale lekári sa chcú dohodnúť s vládou a pracovať v takých podmienkach, v ktorých dokážu poskytovať pacientom adekvátnu zdravotnú starostlivosť“.

Odmietajú polopravdy

LOZ naďalej odmieta stredajšiu ponuku ministra financií Matoviča. Tvrdí, že „od dohody s vládou nás delí 40 miliónov eur, ktoré vraj vláda nemá. Igor Matovič však má na 10-tisícové šeky pre lekárov, ktoré majú stáť rozpočet viac ako 415 miliónov eur,“ povedal Visolajský.


LOZ preto naďalej trvá na rovnakých 8 požiadavkách, ktoré má už vyše rok a pol a snaží sa o dohodu s vládou.

„Odmietame polopravdy, nesystémové 10 tisícové šeky a burcovanie hnevu. Potrebujeme zabezpečiť ľuďom na Slovensku lepší zdravotnícky systém. Nielen za 2 100 lekárov, ale už za ďalších lekárov, ktorí sa k nám masovo pridávajú, vyzývame vládu, aby jej predstavitelia nevyhadzovali štátne stámilióny na nezmyselné nápady, ale aby sa vrátili z tlačoviek k rokovaciemu stolu, kde môžeme dospieť k čo najskoršej dohode,“ vyzval vládu na upokojenie situácie a dohodu Visolajský.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie