• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Medzinárodný olympijský výbor nepošle Rusku ani Bielorusku pozvánky do Paríža, jednotlivci by však mohli súťažiť

Medzinárodný olympijský výbor nepošle Rusku ani Bielorusku pozvánky do Paríža, jednotlivci by však mohli súťažiť

MOV tradične posiela pozvánky presne rok pred štartom OH či ZOH, teraz rak spraví 26.

13.7.2023 (SITA.sk) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) presne rok pred začiatkom olympijských hier v Paríži odošle formálne pozvánky viac ako 200 národným tímom, nebudú však medzi nimi Rusi ani Bielorusi.

Štart nie je vylúčený

Napriek tomu, že Rusi ani Bielorusi nedostanú oficiálnu pozvánku, nevylučuje to ich možný štart pod piatimi kruhmi v metropole Francúzska.

Do Paríža sa možno dostanú jednotlivci z oboch krajín napriek tomu, že Rusi už viac ako rok vedú vojenský konflikt na území Ukrajiny, rozpútali ho vo februári 2022 s podporou bieloruskej strany.

MOV špecifikovala, že pozvánku 26. júla 2023 dostane presne 203 národných olympijských výborov.

"Zo známych dôvodov ju nedostanú Rusko a Bielorusko. Mimo je aj Guatemala, ktorá je aktuálne suspendovaná," uvádza sa vo štvrtkovom stanovisku MOV.

Postoj MOV bol vlani iný

Guatemala je v súčasnosti mimo olympijského hnutia pre údajné zásahy vlády do nezávislosti tamojšieho národného olympijského výboru.

Vlani MOV podporovala medzinárodné športové federácie, aby blokovali resp. izolovali športovcov aj funkcionárov z Ruska a Bieloruska zo svojich aktivít a v oboch krajinách neorganizovali svoje podujatia.

V tomto roku však vyzvala federácie, aby vyhodnotili možnosť čiastočného návratu športovcov z oboch krajín s neutrálnym statusom, to všetko nasmerované ku kvalifikácii na OH v Paríži.

Rozhodnutie ešte len prijmú

MOV napriek všetkému stále prízvukoval, že môže padnúť rozhodnutie definitívne nepozvať Rusko a Bielorusko na svoje podujatie, teda na OH.

"MOV prijme toto rozhodnutie vo vhodnom čase, podľa vlastného uváženia a bez toho, aby bol viazaný výsledkami predchádzajúcich olympijských kvalifikačných súťaží," uviedol MOV vo štvrtok.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie