• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu ukončila prešetrovanie iránskeho jadrového programu

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu ukončila prešetrovanie iránskeho jadrového programu

Vyšetrovanie prebiehalo na základe nájdených častiach uránu obohateného na takmer 84%.

31.5.2023 (SITA.sk) - Irán poskytol odpovede na dve dosiaľ nezodpovedané otázky Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Uvádza sa to vo štvrťročnej správe MAAE, ku ktorej získala prístup agentúra AP.

Vyšetrovanie jadrového programu

Agentúra so sídlom vo Viedni v správe uvádza, že inšpektori už nemajú žiadne otázky o časticiach uránu, ktoré boli v iránskom podzemnom závode Fordo obohatené na 83,7 %.

V správe sa uvádza, že vyšetrovatelia taktiež ukončili vyšetrovanie stôp po umelo vyrobenom uráne, ktoré sa našli v Marivane neďaleko mesta Abadeh zhruba 525 kilometrov juhovýchodne od Teheránu. Irán v utorok oznámil, že medzinárodní inšpektori uzavreli dve línie prešetrovania jeho jadrového programu.

Napäté vzťahy so Západom

Správa prichádza v čase, keď napätie medzi Iránom a Západom eskalovalo pre iránsky jadrový program.

Teherán tiež nedávno čelil masovým protestom a hnevu Západu z dôvodu vyzbrojovania Ruska bezpilotnými lietadlami, ktoré atakujú Ukrajinu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie