• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Medzi Izraelom a Ruskom to vrie pre vyjadrenia o Hitlerovi, Moskva však svoju rétoriku nemení a pridáva ďalšie

Medzi Izraelom a Ruskom to vrie pre vyjadrenia o Hitlerovi, Moskva však svoju rétoriku nemení a pridáva ďalšie

Jair Lapid odsúdil tvrdenie ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova, že nacistický vodca Adolf Hitler mal „židovskú krv“, ako historický omyl.

3.5.2022 (Webnoviny.sk) -

Ruské ministerstvo zahraničia obvinilo šéfa izraelskej diplomacie Jaira Lapida z „antihistorických vyjadrení“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Stalo sa tak po tom, čo odsúdil tvrdenie ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova, že nacistický vodca Adolf Hitler mal „židovskú krv“ a „najzanietenejšími antisemitmi zvyčajne bývajú práve židia“.


Lavrovovo vyjadrenie vyvolalo masívnu vlnu kritiky v Izraeli aj mimo neho a Lapid požadoval ospravedlnenie, pričom tvrdenia ruského ministra označil za „neodpustiteľné a odporné a zároveň strašný historický omyl“. „Židia počas holokaustu nevraždili sami seba,“ reagoval tiež Lapid.

Moskva pokračuje vo svojej rétorike

Rezort zahraničia v Moskve na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter v utorok pokračoval v rétorike ministra a napísal, že Lapidove antihistorické vyjadrenia „do značnej miery vysvetľujú, prečo súčasná izraelská vláda podporuje neonacistický režim v Kyjeve“.


Rusko opakovane tvrdí, že ukrajinskú vládu vedú neonacisti, čím ospravedlňuje svoju inváziu na Ukrajinu.


Hrozí vážna diplomatická kríza

BBC upozorňuje, že hrozí, že vojna slov medzi Izraelom a Ruskom sa stane najvážnejšou diplomatickou krízou medzi oboma krajinami za posledné obdobie. Izrael má priateľské vzťahy s Moskvou aj Kyjevom a vedie medzinárodné úsilie o sprostredkovanie konca vojny na Ukrajine.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie