• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Medzi Bytčou a Žilinou sa zrazila Dacia so sanitkou, ktorá viezla šiestich ľudí

Medzi Bytčou a Žilinou sa zrazila Dacia so sanitkou, ktorá viezla šiestich ľudí

Zrážka sanitky s Daciou.

ŽILINA 17. mája (WebNoviny.sk) - Cesta medzi Bytčou a Žilinou je neprejazdná, informuje polícia na svojej FB stránke. Dôvodom je zrážka Dacie so sanitkou, ktorá viezla šiestich ľudí.

ZRÁŽKA SANITKY SO ŠIESTIMI ĽUĎMI A OSOBNÝM VOZIDLOM

Stalo sa pred chvíľou medzi Bytčou a Žilinou. Zranenia: 6 osôb ľahko, 2 ťažko. Na miesto mieri záchranársky vrtuľník. Sanitka skončila v priekope.

DOPRAVA INFO:

Pre dopravnú nehodu na ceste 1/61 pri Hornom Hričove okr. Žilina ( úsek Žilina- Bytča), ostáva uvedený úsek pre dokumentovanie DN uzavretý!

Hliadky PZ budú premávku usmerňovať na cestu 2/519 Bytča – Považský Chlmec – Žilina .

pozn: diaľnica D3: Žilina- Bytča, Bytča- Žilina je plne prejazdná


Ako agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, podľa predbežných informácií 24-ročný vodič Dacie Dokker prešiel do protismeru a zrazil sa s vozidlom zdravotnej služby VW Transporter. Okrem 55-ročného vodiča bolo v sanitke šesť pacientov a po náraze skončila mimo cesty.


Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky, päť posádok záchrannej zdravotnej služby, vrátane leteckých záchranárov. Ako uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová, všetci zranení boli pri vedomí. Traja utrpeli stredne ťažké poranenia a piati sa zranili ľahko.


Do nemocníc v Považskej Bystrici, v Žiline a v Martine bolo prevezených sedem pacientov, jeden zo zranených prevoz do nemocnice odmietol. Vodičom, ktorí vyviazli s ľahkými poraneniami, alkohol nezistili. Po nehode bola cesta uzavretá zhruba dve hodiny. Presné okolnosti nehody a mieru zavinenia polícia vyšetruje.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie