• Dnes je: Nedeľa 24. októbra 2021 meniny má Kvetoslava

ME vo futbale 2020: Španielsko deklasovalo Slovensko 5:0, brankár Dúbravka aj Kucka dali vlastný gól (foto)

Slovenský gólman Martin Dúbravka si dáva nešťastný vlastný gól počas zápasu E-skupiny na ME vo futbale 2020 proti Španielsku. Sevilla (La Cartuja Stadium), 23. jún 2021

Slovenská futbalová reprezentácia sa lúči s majstrovstvami Európy už po troch zápasoch v základnej skupine. Vo svojom záverečnom vystúpení v E-skupine v Seville Slováci podľahli domácim Španielom 0:5 (0:2).

V 30-stupňovom teple na Štadióne La Cartuja slovenskí hráči počas celého zápasu ani raz nevystrelili na bránku súpera a nevypracovali si žiadnu gólovú príležitosť. Španielom jednoznačné víťazstvo stačilo na druhé miesto v E-skupine a v osemfinále budú ich súpermi vicemajstri sveta Chorváti.

Španieli rozhodli o svojom postupovom triumfe už v prvom polčase. Po polhodine hry im vlastným gólom pomohol dovtedy skvelý brankár Martin Dúbravka. Druhý španielsky zásah pridal v tretej minúte nadstaveného času hlavou Aymeric Laporte.

Tento rodený Francúz len pred pár týždňami definitívne získal španielske občianstvo. V 56. minúte a 67. minúte podčiarkli jednoznačný španielsky triumf Pablo Sarabia a Ferran Torres. Domáci sa tešili ešte raz, keď v 72. minúte po chaose v obranných radoch si dal Juraj Kucka vlastný gól.

Zverenci Štefana Tarkoviča obsadili v E-skupine tretiu priečku a stali sa jedným z dvoch tímov, ktorým táto pozícia nestačila na prienik medzi 16 najlepších tímov. Tým druhým sú v B-skupine Fíni. Slovenskí futbalisti vo svojom treťom vystúpení na vrcholnom podujatí prvýkrát nepostúpili zo základnej skupiny. Predtým na majstrovstvách sveta v roku 2010 aj na majstrovstvách Európy 2016 si zakaždým vybojovali účasť v osemfinále.

ME vo futbale 2020

• E-skupina

Slovensko – Španielsko 0:5 (0:2)

• La Cartuja Stadium (Sevilla)

Góly:
* A. Morata v 11. minúte nepremenil pok. kop

30. min – 0:1 M. Dúbravka (vl. gól)

45.+3 min – 0:2 A. Laporte

56. min – 0:3 P. Sarabia

67. min – 0:4 F. Torres

71. min – 0:5 J. Kucka (vl. gól)

Žlté karty: 1 – 2
12. O. Duda, 90.+4 M. Škriniar – 40. S. Busquets, 60. J. Alba

strely celkovo (na bránu): 3:17 (0:9), rohové kopy: 0:7, ofsajdy: 1:0, držanie lopty (v %): 38 – 62, rozhodcovia: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (všetci Hol.)

Zostavy:
Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan – Haraslín, Kucka, Hromada (46. S. Lobotka), Mak – Hamšík (90. L. Bénes) – Duda (46. M. Ďuriš)
Španielsko: Simón – Azpilicueta (77. Oyarzabal) , García (71. P. Torres), Laporte, Alba – Koke, S. Busquets (71. T. Alcantara), Pedri – Sarabia, Morata (66. Ferran Torres), G. Moreno (77. A. Traoré)

Slovenský reprezentant Juraj Kucka v súboji so Španielom Gerardom počas zápasu na ME vo futbale 2020. Sevilla (La Cartuja Stadium), 23. jún 2021.

Slovenský reprezentant Ondrej Duda v súboji so Španielom Pedrim počas zápasu E-skupiny na ME vo futbale 2020. Sevilla (La Cartuja Stadium), 23. jún 2021.