• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Mbappé prezidentom Francúzska? V druhom kole volieb dostal hlasy aj futbalista, ktorý vôbec nekandidoval

Mbappé prezidentom Francúzska? V druhom kole volieb dostal hlasy aj futbalista, ktorý vôbec nekandidoval

Meno futbalistu sa objavilo na hlasovacích lístkoch v malej dedinke Tallenay neďaleko Besanconu, v ktorej žije približne 400 obyvateľov.

28.4.2022 (Webnoviny.sk) - V nedeľňajšom druhom kole prezidentských volieb vo Francúzsku niekoľko voličov pred dvojicou oficiálnych kandidátov Emmanuelom Macronom a Marine Le Penovou uprednostnilo futbalistu parížskeho St. Germain Kyliana Mbappého.

Ako referuje web španielskeho denníka Marca, dvadsaťtriročný majster sveta z roku 2018 dostal dovedna desať hlasov.

Mbappého meno sa objavilo na hlasovacích lístkoch v malej dedinke Tallenay neďaleko Besanconu, v ktorej žije približne 400 obyvateľov. Nevedno, či voliči dali futbalovej hviezde hlas nevedomky, alebo to bol prejav sarkazmu zo strany miestnych.

"Zbadali sme jeden, dva, tri lístky... Boli veľmi dobre urobené. Vyzerali ako skutočné hlasovacie lístky. Mbappého meno nebolo napísané perom, ale na počítači a vytlačené," povedal starosta Tallenay a dodal, že Mbappé môže kedykoľvek zavítať do tejto dediny, kde bude určite vítaný.

V druhom kole volieb napokon zvíťazil Emmanuel Macron a získal druhé funkčné obdobie v Elyzejskom paláci. V Tallenay mu dalo hlas až 70 percent voličov.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie