• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

Mazurek, Uhrík a Ďurica končia vo vedení Kotlebovej ĽSNS

Mazurek, Uhrík a Ďurica končia vo vedení Kotlebovej ĽSNS

Milan Mazurek uviedol, že z praktického hľadiska predsedníctvo stratilo význam a stalo sa len čisto pro forma orgánom.

20.1.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanci Národnej rady SR (NR SR) Milan Mazurek, Ondrej Ďurica a europoslanec Milan Uhrík končia vo vedení strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Všetci traja to oznámili vo svojich profiloch na sociálnej sieti v utorok 19. januára večer.

Rozhodnutie zdôvodnili tým, že začiatkom mesiaca delegáti snemu strany odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, jeho štruktúru a dáva predsedovi strany prakticky všetky kompetencie.

Mazurek doplnil, že z praktického hľadiska predsedníctvo stratilo význam a stalo sa len čisto pro forma orgánom. „O obsahu zmeny stanov som rovnako, ako mnohí ďalší vedomosť predom nemal a dozvedel som sa o nej len náhodou, od hlasujúcich delegátov. Nikto so mnou, rovnako ako s ďalšími navrhnuté zmeny neprebral a nemal som tak možnosť sa k nim vôbec vyjadriť a ovplyvniť ich obsah. Nedokážem si nijako vysvetliť, prečo nám to zatajili, prečo nám takto klamali,” vysvetľuje opozičný poslanec.

Podľa Uhríka boli delegátom na sneme predložené na schválenie stanovy v úplne inom znení, ako návrh, ktorý bol odsúhlasený na poslednom spoločnom predsedníctve. „Jednoducho, ako podpredseda strany som bol z tejto zmeny stanov úplne vynechaný,” podotkol europoslanec s tým, že na nasledujúcom straníckom sneme už nebude kandidovať za podpredsedu.


Hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica rovnako na základe zmeny stanov odhlasovanej bez vedomia niektorých členov predsedníctva, ale aj vzhľadom na ďalšie okolnosti, nevidí zmysel byť súčasťou predsedníctva strany.

KONČÍM V PREDSEDNÍCTVE ĽS NAŠE SLOVENSKO


Vážení členovia ĽS Naše Slovensko, vážení priatelia a sympatizanti,

od roku 2015 som v strane pôsobil na pozícii krajského predsedu, v rámci ktorej som sa snažil s odhodlaním budovať stranícke štruktúry na východe našej vlasti.

Spoznal som obrovské množstvo skvelých ľudí, s ktorými sme vybudovali úžasnú organizáciu. Stali sme sa viac než kolegami, stali sme sa kamarátmi. Nejeden raz sme spoločne znášali represie systému a mnohokrát zase prežívali úžasné chvíle radosti z úspechov a dobre vykonanej práce, či spoločne stráveného času na našich akciách.


Ste pre mňa ako druhá rodina. Stáli sme vždy bok po boku, v mrazoch a dažďoch roznášali noviny, chránili ľudí pred nebezpečnými kriminálnikmi vo vlakoch a mestách, chodili od obce k obci a neúnavne hovorili Slovákom a Slovenkám, aká je pravda.


Pomohli ste mi vždy, keď som to potreboval a postavili sa za mňa aj počas súdneho procesu, kedy sa ma totalitný režim pokúsil umlčať a zastrašiť za môj názor. Vďaka vašej neúnavnej práci a odhodlaniu som bol opäť zvolený zo 150 miesta kandidátky do parlamentu, kde sa snažím robiť všetko, čo je v mojich silách, aby ste svoju voľbu a vynaložené úsilie nikdy nemuseli ľutovať. Úprimne vám za to všetko ďakujem.


Začiatkom tohto mesiaca delegáti snemu strany odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, jeho štruktúru a dáva predsedovi strany prakticky všetky kompetencie. Z praktického hľadiska tak predsedníctvo stratilo význam a stalo sa len čisto pro forma orgánom.

O obsahu zmeny stanov som rovnako, ako mnohí ďalší vedomosť predom nemal a dozvedel som sa o nej len náhodou, od hlasujúcich delegátov. Nikto so mnou, rovnako ako s ďalšími navrhnuté zmeny neprebral a nemal som tak možnosť sa k nim vôbec vyjadriť a ovplyvniť ich obsah. Nedokážem si nijako vysvetliť, prečo nám to zatajili, prečo nám takto klamali...


Tak ako vždy vystupujem proti totalitným praktikám Igora Matoviča, tak nemôžem zostať ticho ani teraz. Bolo by to pokrytecké. Svedomie by mi nedovolilo účasť na bábkovom predsedníctve bez reálnych právomocí a v atmosfére zákulisných hier. Nebudem sa teda viac uchádzať o funkciu v predsedníctve strany. Po dlhých rokoch moje pôsobenie vo vedení strany končí.


Chcem sa zo srdca poďakovať všetkým, ktorí ma do tejto chvíle podporovali a spolupracovali so mnou. Členom, kolegom z predsedníctva a všetkým kamarátom.

Budem pokračovať v boji ako poslanec, naďalej sa snažiť o zlepšovanie môjho vystupovania či vzdelania a stáť vždy na strane pravdy.

Už však ako radový člen ĽS Naše Slovensko.

ĎAKUJEM VÁM!

Zdroj: Facebook Milan Mazurek

NA NASLEDUJÚCOM STRANÍCKOM SNEME NEBUDEM KANDIDOVAŤ ZA PODPREDSEDU STRANY


Vážení členovia ĽS Naše Slovensko,

začiatkom januára ste odhlasovali zmenu stanov strany. V rámci tejto zmeny prišlo k podstatnej zmene štruktúry predsedníctva, ako aj k ďalšiemu presunu kompetencií z predsedníctva na predsedu. Predsedníctvo strany prakticky nerozhoduje už o ničom.


Čo ma však ťaží na srdci viac je, že o takejto zásadnej zmene stanov som vôbec nevedel. Delegátom boli na sneme predložené na schválenie stanovy v úplne inom znení, ako návrh, ktorý sme odsúhlasili na poslednom spoločnom predsedníctve. Jednoducho, ako podpredseda strany som bol z tejto zmeny stanov úplne vynechaný. Taktiež som nebol ani medzi pozvanými delegátmi, ktorí o týchto zmenách (mnohí nevedomky) hlasovali. Obávam sa, že s takto zmenenými stanovami bude ťažké nárokovať si morálne právo kritizovať kohokoľvek za totalitné praktiky – čo je škoda obzvlášť teraz, keď Slovensko naozaj čelí autoritárskemu šialencovi v čele vlády. O tom, čo bolo v stanovách schválené som sa dozvedel len nedávno – od členov. Keďže dnes boli tieto nové stanovy oficiálne zaregistrované, tak mi nezostáva už nič iné, len verejne zaujať toto moje osobné stanovisko.

Vždy som bol presvedčený, že zásadný úspech sa dá dosiahnuť len profesionálnou tímovou prácou a uváženým kolektívnym rozhodovaním. Žiaľ, účasťou na takto oklieštenom predsedníctve (pracujúcom navyše netransparentným spôsobom) by som tieto osobné zásady, s ktorými som do politiky vstupoval, musel potlačiť. Musel by som niesť zodpovednosť za rozhodnutia, o ktorých ani neviem, a ktoré už vôbec nedokážem ovplyvniť – napríklad už len za toto konkrétne rozhodnutie o zmene stanov.


Preto som sa rozhodol, že sa po dlhých rokoch nebudem uchádzať o funkciu podpredsedu strany, keďže táto funkcia nateraz nemá praktický význam.

Namiesto toho sa budem naďalej naplno venovať výkonu funkcie europoslanca, aby sme pre to naše krásne Slovensko vybojovali to najlepšie. Samozrejme, že nezanevriem ani na domácu politiku a kamarátov a kolegov zo strany.

Ďakujem všetkým za pochopenie, držme si palce a ideme ďalej!

P.S.: V prípade záujmu sa s členmi rád stretnem a podrobnejšie vysvetlím svoje rozhodnutie. Určite to nebudem viac rozoberať na Facebooku.

Zdroj: Facebook Milan Uhrík

Končím v predsedníctve ĽS-Naše Slovensko.


Na základe vyjadrení mojich straníckych kolegov Milana Uhríka a Milana Mazureka, v ktorých opísali poslednú zmenu stanov odhlasovanú bez vedomia niektorých členov predsedníctva,

ale aj vzhľadom na ďalšie okolnosti, som sa rozhodol prijať toto zásadné rozhodnutie.


Keďže obaja takto významní funkcionári končia v predsedníctve strany, nevidím ani ja zmysel byť naďalej jeho súčasťou.


Práve oni totiž boli vo vedení strany významným prínosom, prinášali mnohé nápady, ale aj konštruktívnu kritiku.


Chápem teda ich sklamanie z toho, že ako dlhoroční členovia, ktorí stáli pri strane v jej najťažších chvíľach, sa o tak zásadných zmenách stanov vopred nedozvedeli.


Mrzí ma to predovšetkým po ľudskej stránke. Do politiky som totiž šiel úprimne a s cieľom pomôcť dobrej veci.


Nemôžem preto mlčať a tváriť sa, že je všetko v poriadku.

Napriek svojej neúčasti v predsedníctve budem svoj mandát poslanca NR SR vykonávať tak, aby som sa mohol svojim voličom vždy pozrieť do očí.

S úctou Ondrej Ďurica

Zdroj: Facebook Ondrej Ďurica


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie