• Dnes je: Utorok 27. júla 2021 meniny má Božena

Mazurek a ďalší poslanci chcú zakázať diskrimináciu nezaočkovaných ľudí, do parlamentu predložili novelu zákona

Mazurek a ďalší poslanci chcú zakázať diskrimináciu nezaočkovaných ľudí, do parlamentu predložili novelu zákona

Poslanci okolo Mazureka považujú za neprípustné, aby boli občania akýmkoľvek spôsobom sankcionovaní či segregovaní.

4.6.2021 (Webnoviny.sk) - Nezaradení poslanci a členovia mimoparlamentného hnutia Republika chcú zakázať akúkoľvek diskrimináciu ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z novely trestného zákona, ktorú predložili do parlamentu na júnovú schôdzu.

Ochorenie nie je v zozname

Informoval o tom hovorca hnutia Ondrej Ďurica s tým, že sa čoraz častejšie objavujú rôzne informácie o tom, že ľudia, ktorí sa nedajú dobrovoľne zaočkovať proti koronavírusu, budú mať obmedzenú účasť na hromadných podujatiach, obmedzené navštevovanie verejných priestorov, využívanie MHD či cestovanie za hranice.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„Ochorenie COVID-19 sa v zozname chorôb, proti ktorým je očkovanie povinné, nenachádza. A preto je absolútne neprípustné, aby boli ľudia, ktorí nepodstúpia zo zákona nepovinné očkovanie, akýmkoľvek spôsobom sankcionovaní, diskriminovaní, segregovaní alebo inak obmedzovaní na svojich základných ľudských právach," zdôrazňuje Republika.

Zabezpečiť chcú dobrovoľnosť

Poslanci v novele navrhujú, aby bolo akékoľvek nútenie k nepovinnému očkovaniu proti koronavírusu považované za trestný čin, za ktorý by páchateľovi hrozil trest odňatia slobody.

„Obzvlášť, ak by chcel niekto nútiť ľudí k podstúpeniu nepovinného očkovania pod hrozbou akýchkoľvek sankcií či dokonca obmedzení základných ľudských práv," podotkli. Tvrdia, že navrhovanou právnou úpravou smerujú „len na zabezpečenie naozajstnej dobrovoľnosti očkovania proti koronavírusu".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie