• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Mayová by sa mala vzdať odchodu z colnej únie EÚ, posunula by rokovania o brexite, tvrdí Hogan

Mayová by sa mala vzdať odchodu z colnej únie EÚ, posunula by rokovania o brexite, tvrdí Hogan

Írsky eurokomisár Phil Hogan tvrdí, že Británia by po brexite mala zostať v colnej únii a na spoločnom trhu, alebo by aspoň mala umožniť Severnému Írsku zostať v týchto štruktúrach, aby neboli potrebné hraničné kontroly.

LONDÝN 26. novembra (WebNoviny.sk) - Podľa írskeho eurokomisára Phila Hogana by britská premiérka Theresa Mayová mala podstatne zmeniť plány v otázke brexitu, aby posunula zamrznuté rokovania vpred.

Podľa Hogana, ktorý je európskym komisárom pre poľnohospodárstvo, problém hraníc medzi Severným Írskom a Írskou republikou po brexite sa môže vyriešiť, ak sa Mayová vzdá plánov na odchod z colnej únie a zo spoločného trhu po vystúpení Británie z Európskej únie.


Hogan pre nedeľník The Observer povedal, že ak sa britská vláda nerozhodne pre zotrvanie krajiny v colnej únii a na spoločnom trhu, mala by umožniť Severnému Írsku zostať v týchto štruktúrach, aby neboli potrebné hraničné kontroly.

Problém hraníc medzi Severným Írskom a Írskou republikou spolu s otázkou vyrovnania finančných záväzkov Británie voči únii a s právami občanov je kľúčovým sporným bodom v rokovaniach o brexite. Kým sa tieto otázky nevyriešia lídri EÚ nechcú dovoliť posun rokovaní do oblasti obchodu.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie