• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Matovič zvolil pri kandidatúre na prezidenta cirkusovú stratégiu, vyčíta mu Kiska. Hnutie vracia úder a tvrdí, že nebude reagovať na odsúdeného podvodníka

Matovič zvolil pri kandidatúre na prezidenta cirkusovú stratégiu, vyčíta mu Kiska. Hnutie vracia úder a tvrdí, že nebude reagovať na odsúdeného podvodníka

Andrej Kiska, Igor Matovič Bývalý prezident Andrej Kiska sa vyjadril ku kandidatúre Igora Matoviča. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel, Diana Černáková

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska uviedol, že prezidentské voľby môžu ovplyvniť nálady v spoločnosti a tiež protivládne protesty. Informovala TV Joj na svojej stránke Noviny.sk. Zároveň povedal, že v priebehajúcej kampani nie je nič prekvapivé.

„Ako vždy sa zapojili kandidáti, ktorí nemajú najmenšiu šancu uspieť a ich motivácii je ťažko porozumieť. Potom je skupina kandidátov, ktorá tiež nemá šancu, ale chcú spraviť promo svojej politickej strane alebo svojmu menu. No a potom sú kandidáti, ktorí reálne do volieb zasiahnu a súboj medzi nimi bude o skutočných voľbách,“ hovorí exprezident na margo volieb.

Pellegrini to bude mať náročné

Najväčším favoritom vo voľbách je predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) a v tesnom závese je exminister Ivan Korčok. Obaja majú tiež obrovský nádskok nad ďalšími kandidátmi. Podľa Kisku to však bude mať Pellegrini náročné, aby sa mu podarilo dištancovať od nepopulárnych rozhodnutí vlády.

Kiska sa vyjadril tiež na adresu Igora Matoviča, ktorý na poslednú chvíľu oznámil kandidatúru na prezidenta.

Typický cirkus

„Matovič ako zvyčajne zvolil cirkusovú stratégiu. Kandiduje za prezidenta, ale prezidentom byť nechce. Podporuje Korčoka, ale ide mu dávať ťažké otázky…. Typický cirkus od Matoviča, nič neprekvapivé. Osobne vidím ako skutočnú motiváciu prepadajúce sa preferencie jeho strany,“ nešetril ho exprezident.

Síce Igor Matovič nechcel reagovať na jeho slová, svoje stanovisko zaslal hovorca hnutia Slovensko. „Nebudeme reagovať na odsúdeného podvodníka s daňami a pozemkami,“ uviedol.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie