• Dnes je: Sobota 18. septembra 2021 meniny má Eugénia

Matovič zjavne začal pri písaní svojich statusov spolupracovať s profesionálom, myslí si politológ

Matovič zjavne začal pri písaní svojich statusov spolupracovať s profesionálom, myslí si politológ

Podľa politológa Radoslava Štefančíka vyzerajú niektoré statusy predsedu vlády profesionálne.

1.3.2021 (Webnoviny.sk) - Pri niektorých statusoch premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) by nezainteresovaný pozorovateľ mohol nadobudnúť pocit, že predseda vlády prechádza zmenou svojho komunikačného štýlu. V skutočnosti však ide len o zdanie. Pre agentúru SITA to povedal politológ Radoslav Štefančík z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Doplnil, že niektoré jeho statusy vyzerajú skutočne profesionálne a je možné za nimi vidieť „ruku odborníka" na komunikáciu.

Premiér v nich podľa politológa komunikuje profesionálne. „Skôr vyzdvihuje pozitívnu stránku veci, menej kritizuje, vyhýba sa téme Richard Sulík (minister hospodárstva zo strany SaS, pozn. SITA). Medzi nimi sa však sem tam mihne ,statusík´, ktorý dozaista písal Igor Matovič. Spravidla je negatívne ladený, kritizuje, objavujú sa v ňom expresívnejšie výrazy, sem tam je doplnený o infantilný obrazový materiál," podotkol Štefančík.

Politológ doplnil, že pri odmietnutí tézy „o duševnom rozpoltení predsedu vlády" vychádza, že písanie statusov si začal „konečne" deliť s niekým, kto k tomu pristupuje profesionálnejšie, zodpovednejšie a s dobrým úmyslom prezentovať premiéra v pozitívnom duchu.

Matovič: Proti väčšine poctivých ľudí stojí hŕstka štváčov

Vláda Igora Matoviča síce priniesla dôležité zmeny v boji proti korupcii, ale nevyhla sa papalášizmu

Matovič a Krajčí majú tlačovku na tému Na životoch záleží, na Slovensko zrejme z Ruska doviezli vakcíny Sputnik V (naživo)

Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie