• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Matovič: Za koncom Šimka je minister pôdohospodárstva Bíreš, aj on musí z hrušky dole (video)

Matovič: Za koncom Šimka je minister pôdohospodárstva Bíreš, aj on musí z hrušky dole (video)

Matovič kritizuje ministrov a apeluje na prezidentku a na predsedu vlády, aby takéto praktiky nekryli.

20.7.2023 (SITA.sk) - Za Šimkovým koncom na poste ministra vnútra je údajne minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jozef Bíreš. Na tlačovej besede to vo štvrtok povedal predseda hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič.

Politika "našich ľudí"

Bíreš podľa Matoviča oslovil odvolaného ministra vnútra Ivana Šimka v súvislosti so zatýkaním v jeho rezorte, na čo vraj Šimko zavolal policajného prezidenta Štefana Hamrana „na koberček", aby im toto zatýkanie vysvetlil.

Šéf obyčajných ľudí to prirovnal k politike „našich ľudí" za predošlých vlád.

Matovič apeluje na prezidentku

Matovič kritizuje, že jeden minister volá druhému, aby mu bolo vysvetlené zatýkanie v jeho rezorte, a ten mu vyhovie.

„Šimko je už z hrušky dole. Zo slivky by mohol padnúť aj pán minister Bíreš. A nieže mohol, ale musí,“ zdôraznil Matovič.

Na prezidentku Zuzanu Čaputovú i povereného predsedu vlády Ľudovíta Ódora apeluje, aby takéto praktiky nekryli.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k téme: bývalý minister vnútra, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Policajný prezident, Predseda vlády, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Matovič: Za koncom Šimka je minister pôdohospodárstva Bíreš, aj on musí z hrušky dole (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie