• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Matovič vymenil osvedčenú a schválenú vakcínu za prisľúb neodskúšaného Sputnika, kritizuje Šimečka

Matovič vymenil osvedčenú a schválenú vakcínu za prisľúb neodskúšaného Sputnika, kritizuje Šimečka

Europoslanec Michal Šimečka chce overiť presné čísla dodávok vakcín od Pfizeru pre Slovensko.

16.3.2021 (Webnoviny.sk) - Michal Šimečka chce z pozície europoslanca overiť presné čísla dodávok vakcín od Pfizeru pre Slovensko. Ako uviedol na sociálnej sieti, situácia týkajúca sa dodávok vakcín je neprehľadná.

Viac o téme: Koronavírus

Spoločnosť Pfizer pre HN potvrdila, že Slovensko si z druhého balíka vakcín uplatnilo len štvrtinu možných dodávok. Ministerstvo zdravotníctva SR však zároveň zverejnilo informáciu, že Slovensko má dokopy zazmluvnených 5,8 milióna vakcín Pfizer a mali by sme ich teda mať dostatok.

Ako Šimečka pripomenul, Slovensko sa vzdalo troch miliónov dávok vakcín Pfizer, na ktoré malo vďaka Európskej únii právo. Vláda to spravila v rovnakom čase, ako premiér doviezol na Slovensko rusky Sputnik. „Ak sa to potvrdí, Igor Matovič de facto vymenil osvedčenú a schválenú vakcínu, ktorá dnes u nás zachraňuje stovky tisíc životov, za prisľúb neodskúšaného ruského Sputnika, ktorý môžeme zatiaľ akurát tak testovať na myšiach a morčatách,“ konštatoval europoslanec.

Grandiózne improvizácie, experimenty, chaos, a k tomu konflikty so všetkými naokolo sú podľa neho obraz vlády Igora Matoviča. „Namiesto poctivej roboty a rozumného vládnutia. Neviem si predstaviť, koľko ďalších dôvodov je treba, aby čo najskôr odstúpil z postu premiéra. Reálne škodí tejto krajine,“ dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie