• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Matovič vyhlásil anketu: Chce ľuďom ponúknuť dôkaz, že sa nebojí vakcíny proti koronavírusu

Matovič vyhlásil anketu: Chce ľuďom ponúknuť dôkaz, že sa nebojí vakcíny proti koronavírusu

Miesto mňa by som poprosil, aby podstúpili očkovanie dve ženy môjho života moju mamu a moju manželku Pavlínku.

Premiér Igor Matovič chce ľuďom ponúknuť dôkaz, že sa nebojí vakcíny proti koronavírusu. Sám však najbližších 90 dní nemôže dať očkovať, keďže bol pozitívne testovaný.

Na sociálnej sieti preto vyhlásil anketu. Namiesto seba chce poprosiť o podstúpenie očkovania svoju manželku a mamu.

Premiéra mrzia vyjadrenia ľudí, že si svoje ochorenie vymyslel, len aby som sa vyhol očkovaniu.


"Úprimne? Doslova som sa tešil, že budem môcť ísť príkladom a zaočkujem sa medzi prvými ... a chcel som to urobiť len a len preto, aby som Vám, ktorí pochybujete, dokázal, že sa vakcíny nebojím a nemuseli by ste sa ani Vy," píše Igor Matovič.


"Na začiatok, si uvedomujem, potrebujete vidieť dôkaz, že vakcíny sa sám nebojím. Lenže, sám Vám ho teraz ponúknuť neviem, keďže pravidlá zakazujú sa očkovať do 90 dní po prekonaní Covidu," dodal s tým, že si vie predstaviť iný dôkaz.

Vyhlásil anketu

"Miesto mňa by som poprosil, aby podstúpili očkovanie dve ženy môjho života moju mamu a moju manželku Pavlínku," hovorí Igor Matovič.


Ak jeho status dosiahne viac ako 10-tisíc "lajkov" a "srdiečok", bude prehovárať manželku a mamu, aby sa dali zaočkovať.


"Inak to považujem za Váš súhlas, že stačí, aby som ja išiel na očkovanie až po 90 dňoch, t.j. koncom marca," doplnil.

(ANKETA)

... toto je status určený výhradne ľuďom, ktorí neveria očkovaniu proti Covid-19.


Dnes som si prečítal super článok, v ktorom historička medicíny hovorila o tom, ako už v prvopočiatkoch kvázi očkovania v 18. storočí existovalo, úplne rovnako ako dnes, veľmi silné protiočkovacie ľudové hnutie.


Až vtedy som si uvedomil, že vzdor v mnohých ľuďoch voči očkovaniu je tu s nami prítomný už stovky rokov ... a nie je to len novodobý výstrelok z roztopaše.

Viem, že mnohí z Vás ma za snahu zaočkovať čo najviac ľudí na Slovensku priam nenávidíte. A ja, priznávam, som Vás považoval zase za bláznov. A je mi to ľúto, lebo to vo výraznej väčšine určite neplatí. Áno, bláznami, a korunovanými sú tí, ktorí šíria bludy o nanočipoch vo vakcíne a podobne. Ostatní však máte len praobyčajnú ľudskú obavu o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych ... a pre to by sme mali mať všetci určite pochopenie.


Chápem, že kým sa na osobných príkladoch svojich známych nepresvedčíte, že im vakcína neublížila, nemôže byť ani len reči, aby ste dali zaočkovať seba a Vaše deti. Preto si myslím, že ani nemá veľký zmysel Vás teraz o bezpečnosti očkovania presviedčať, lebo to potrebuje jednoducho čas ... a buď slobodne dospejete k poznaniu, že áno, alebo nie.

Čo ma však mrzí a veľmi, je to, keď vypisujete kade-tade, že som si moje ochorenie na Covid úmyseľne vymyslel, len aby som sa na poslednú možnú chvíľu vyhol očkovaniu. Úprimne? Doslova som sa tešil, že budem môcť ísť príkladom a zaočkujem sa medzi prvými ... a chcel som to urobiť len a len preto, aby som Vám, ktorí pochybujete, dokázal, že sa vakcíny nebojím a nemuseli by ste sa ani Vy.

Nevymyslel som si svoju pozitivitu. Nie rád som bol teraz 10 dní zavretý v jednej izbe. Netúžil som po štedrovečernej večeri s babami cez videohovor. Fakt. Túžim však po inom - vyčistiť si s Vami stôl a začať s Vami úprimnú debatu o bezpečnosti či nástrahách očkovania.


Na začiatok, si uvedomujem, potrebujete vidieť dôkaz, že vakcíny sa sám nebojím. Lenže, sám Vám ho teraz ponúknuť neviem, keďže pravidlá zakazujú sa očkovať do 90 dní po prekonaní Covidu. Viem si však predstaviť iný dôkaz, aby ste verili, že chcem hrať s Vami fér - miesto mňa by som poprosil, aby podstúpili očkovanie dve ženy môjho života - moju mamu a moju manželku Pavlínku.


Ale, ak by to potom opäť malo byť o komentároch ako “pichli im tam vodu” a podobné múdrosti, robiť sa mi to nechce a minulo by sa to účinku.

Preto, ak považujete za správne, aby miesto mňa dôkaz dôvery vo vakcínu vykonali dve ženy môjho života, ktorým by som určite ublížiť nechcel ... dajte lajk či srdiečko. Maminu a Pavlínku však budem prehovárať len vtedy, ak lajkov a srdiečok bude aspoň 10 tisíc. Inak to považujem za Váš súhlas, že stačí, aby som ja išiel na očkovanie až po 90 dňoch, t.j. koncom marca.

Nie som Váš nepriateľ, len mi mimoriadne záleží na tom, aby sme spoločne urobili maximum pre to, aby sme chránili životy a zdravie tých najbezbrannejších z nás - starých a chorých ľudí, ktorí sú pre Covid to najľahšie sústo. Prosím o pochopenie a Vašu pomoc. #SpoluToZvládneme??


ps. Uvedomujem si, že medzi mojimi FB priateľmi sa zrejme veľa ľudí z cieľovej skupiny tohto statusu nenachádza, ale verím, že si k Vám už nejako cestu nájde. Teším sa na Váš názor - je to vo Vašich rukách, respektíve - ako zapískate, budem tentokrát, v záujme dobrej veci, tancovať. Tak si to užite,)

Zdroj: Facebook Igor Matovič


Pri prvom očkovaní proti Covid-19 sa na kamere ukázala popieračka vakcíny

Prvé očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, prvú vakcínu by mal dostať Krčméry (naživo)

Ochota dať sa zaočkovať proti koronavírusu medzi Slovákmi mierne vzrástla, je v tom aj politika

Koronavírus je ako bežná chrípka a očkovanie príprava na čipovanie, učitelia pomáhajú konšpiráciám

Krčméry by medzi prvými očkoval politikov

Ak si myslíš, že očkovanie spôsobuje autizmus, naletel si najslávnejšiemu mýtu o očkovaní (video)


Počasie