• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Matovič vraj už pred rokom napísal status o koronavíruse, šíri sa po internete

Matovič vraj už pred rokom napísal status o koronavíruse, šíri sa po internete

Spomínaný status zverejnil premiér na sociálnej sieti 24.

14.12.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia vyvracia hoax o tom, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) mal už pred rokom napísať na sociálnej sieti status o koronavíruse.

Ide o fotku monitoru počítača, na ktorom je zdieľaná spomienka zo 7. decembra 2019, ktorá podľa polície pôsobí ako nepodarená fotomontáž. Navyše spomínaný status na sociálnej sieti zverejnil Matovič 24. marca 2020. Polícia o tom informovala na svojej stránke Hoaxy a podvody - Polícia SR na sociálnej sieti.

„Facebook skutočne umožňuje zdieľať spomienku, teda status, ktorý ste uverejnili na deň presne pred rokom, dvoma a tak ďalej.Lenže takéto zdieľanie umožňuje len jeho autorom. Status z odfoteného monitora pochádza z iného zdroja, nie od premiéra,“ uviedla polícia s tým, že je možné, že neznámy užívateľ si spravil takzvaný screenshot statusu Matoviča, zverejnil ho vo svojom profile a teraz sa mu jeho status objavil ako spomienka spred roka.


„V tejto súvislosti musíme podotknúť, že Facebook umožňuje užívateľom editovať statusy aj spätne. Výmena fotografie je jednoduchá. Niekto teda mohol zverejniť niečo pred rokom a neskôr status nahradil screenshotom z Facebooku premiéra, aby to pôsobilo tak, že o koronavíruse vedel už dávno pred všetkými,“ vysvetlila polícia.

Pellegrini vyzval Matoviča, aby odovzdal riadenie krajiny niekomu inému

Pandemický semafor je hotový, Krajčí ho chce verejnosti predstaviť po schválení vládou

Medzi Matovičom a Čaputovou sa začal otvorený konflikt. Eskaluje rýchlejšie ako medzi expremiérmi a hlavou štátu

Čaputová mala radšej priamo vyzvať Matoviča, aby odstúpil (komentár)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie