• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Matovič vinil Pellegriniho, že nemal plán na boj proti koronavírusu. Ak sa začne znova šíriť, tak ho nemá ani on

Matovič vinil Pellegriniho, že nemal plán na boj proti koronavírusu. Ak sa začne znova šíriť, tak ho nemá ani on

Úrad vlády zatiaľ nevie povedať, ako sa bude správať pri šírení koronavírusu v budúcnosti.

2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Úrad vlády SR zatiaľ nevie povedať, ako sa bude správať pri šírení koronavírusu v budúcnosti. "Odborné konzílium sleduje epidemiologickú situáciu na Slovensku aj v zahraničí. Epidemiológovia ju pravidelne vyhodnocujú a na základe jej vývoja pristupujú k prehodnocovaniu jednotlivých opatrení, o ktorých, v prípade ich prijatia, budeme verejnosť a médiá informovať," uviedol pre agentúru SITA tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Úrad vlády však neodpovedal na otázky, pri akom 7-dňovom kĺzavom mediáne sa obnoví činnosť permanentného krízového štábu, či sa pri určitom náraste mediánu môže Slovensko vrátiť k predošlej fáze opatrení, ani na to, či sa uvažuje o obnovení povinnej štátnej alebo inteligentnej karantény.


Od pondelka 22. júna na Slovensku pribudlo 112 ľudí infikovaných koronavírusom. Laboratóriá od tohto dátumu otestovali takmer 12-tísic vzoriek.


Od 26. júna má 7-dňový kĺzavý medián hodnotu 13, predtým sa dlhodobo hýbal na hodnotách nula až tri.


Jeho hodnota bola rozhodujúca pri uvoľňovaní opatrení prijatých v boji proti pandémii na Slovensku.Počítal sa z denného počtu nových nakazených za uplynulý týždeň očistený o nových nakazených v karanténnych centrách. Situácia, týkajúca sa ochorenia Covid-19, je podľa Ministerstva zdravotníctva SR na Slovensku momentálne pod kontrolou, regionálne úrady verejného zdravotníctva aktívne pracujú v regióne, ohniská sú podchytené.


Viac k téme: COVID-19, Koronavírus, premiér Slovenskej republiky


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie