• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Matovič vidí svojho nástupcu v Hegerovi, ten si nevie OĽaNO predstaviť bez premiéra

Matovič vidí svojho nástupcu v Hegerovi, ten si nevie OĽaNO predstaviť bez premiéra

Igor Matovič je podľa Eduarda Hegera premiér na správnom mieste a krajina ho potrebuje.

24.7.2020 (Webnoviny.sk) - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) povedal, že hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) by prežilo aj bez neho, keby odišiel z politiky. „Viem si predstaviť, že by hnutie OĽaNO fungovalo aj bezo mňa,“ povedal premiér agentúre SITA.

Podľa neho sú v hnutí šikovní ľudia, ktorí by ho vedeli nahradiť. Spomenul napríklad vicepremiéra a ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO). Ten však uviedol, že si nevie OĽaNO bez Matoviča predstaviť. „Ani si to nechcem predstaviť,“ vyjadril sa Heger pre agentúru SITA.

Hnutie nestojí iba na Matovičovi

Minister Heger označil Matoviča za „dôležitý článok vlády“. „Myslím si, že ten najdôležitejší. Je to premiér na správnom mieste a veľmi ho potrebujeme,“ povedal Heger. Odmietol, že by OĽaNO bolo postavené iba na Matovičovi.

„Naše hnutie nie je postavené iba na lídrovi, ale na všetkých ľuďoch, ktorí nám držia palce a ktorí chcú urobiť zo Slovenska krajinu, kde budeme radi žiť. Igor je silný a kvalitný líder. Tak to bežne funguje, že musíte mať lídra. Určite by som to nechcel stavať do roviny, že OĽaNO stojí iba na Igorovi,“ mienil Heger.

Heger verí, že ľudia uvidia zmenu

Najsilnejší vládny klub OĽaNO má v parlamente 53 poslancov. Podľa Hegera dostalo hnutie takýto silný mandát práve vďaka Matovičovi a verí, že ho bude niesť štyri roky a ľudia tak uvidia zmenu. „Je úplne prirodzené, že OĽaNO dostalo tento mandát hlavne vďaka Igorovmu desaťročnému boju, ktorý zvádzal na Slovensku s oligarchami a korupčníkmi,“ dodal Heger.

Matovič v stredu 22. júla vyhlásil, že ak by ho poslanci pre kauzu jeho diplomovej práce odvolali z funkcie premiéra, odíde z čela hnutia OĽaNO a aj z politiky. Parlament v piatok 24. júla ráno po necelých dvadsiatich hodinách rokovania odmietol návrh opozície a Matoviča podržal v pozícii šéfa vlády.

Proti jeho odchodu boli poslanci štyroch vládnych klubov Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina, Sloboda a Solidarita (SaS), Za ľudí.

© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie