• Dnes je: Sobota 12. júna 2021 meniny má Zlatko

Matovič schvaľuje vakcínu Sputnik V. Má podporu odborníkov, ale politici vraj vedú geopolitickú svätú vojnu

Matovič schvaľuje vakcínu Sputnik V. Má podporu odborníkov, ale politici vraj vedú geopolitickú svätú vojnu

Sputnik V je vakcína s vynikajúcou účinnosťou a v situácii, v ktorej sa nachádzame, by sa ňou dobrovoľne dali zaočkovať milióny ľudí na Slovensku.

Odborníci odporúčajú vláde rokovať s Ruskom o dodávke vakcín Sputnik V. Ako informoval na sociálnej sieti premiér Igor Matovič, touto témou sa na svojom utorňajšom zasadnutí zaoberá Pandemická komisia vlády SR.

Geopolitická „svätá“ vojna

Všetci špičkoví slovenskí odborníci na infektológiu, imunológiu a epidemiológiu podľa neho prišli na zasadnutie komisie so stanoviskom, že vzhľadom na katastrofálne meškanie dodávok EÚ registrovaných vakcín je namieste, aby vláda o dodávke vakcín začala rokovať s ruskou stranou.

„A niektorí politici a političky tu už hodinu vedú voči tomuto názoru odborníkov doslova geopolitickú ‚svätú‘ vojnu,“ uviedol predseda vlády. „Povýšiť politiku nad zdravie a životy ľudí je hlboko pod úroveň môjho vkusu.


Sputnik V je vakcína s vynikajúcou účinnosťou a v situácii, v ktorej sa nachádzame, by sa ňou dobrovoľne dali zaočkovať milióny ľudí na Slovensku,“ doplnil Igor Matovič.

Remišová podporuje všetky vakcíny

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) podporuje očkovanie všetkými dostupnými vakcínami bez ohľadu na miesto výroby.

Dodala však, že bezpečnosť a účinnosť týchto vakcín by mali byť riadne preskúmané Európskou agentúrou pre lieky. „Výrobca ruskej vakcíny konzultuje s európskou agentúrou svoje postupy a je predpoklad, že v krátkom čase bude začne oficiálne hodnotenie,“ uviedla po rokovaní pandemickej komisie o vakcíne Sputnik V.


Doplnila, že vakcína pre milióny ľudí na Slovensku sa nemá schvaľovať na základe jedného článku v časopise, aj keď išlo o odborný časopis.


Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť


V boji s Covid-19 na Slovensku už nefunguje nič. Ani lockdown, ani testovanie, ani očkovanie, ani zdravý rozumCOVID oddelenie ako z hororového filmu: Katastrofa menom Slovensko


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie