• Dnes je: Štvrtok 02. decembra 2021 meniny má Bibiána

Matovič sa stretne s Macronom, budú hovoriť o Fonde obnovy aj vývoji pandemickej situácie

Matovič sa stretne s Macronom, budú hovoriť o Fonde obnovy aj vývoji pandemickej situácie

Igor Matovič v mesto Meudon položí kyticu k soche generála Milana Rastislava Štefánika.

3.2.2021 (Webnoviny.sk) - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa v stredu v Paríži stretne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Na spoločnom rokovaní budú hovoriť o aktuálnom vývoji pandemickej situácie, ale aj o Fonde obnovy, ktorý má pomôcť prekonať ekonomické dôsledky koronakrízy.

Európska zelená dohoda

Okrem toho sa budú venovať aj Európskej zelenej dohode, európskej obrane či úlohe jadrovej energetiky v EÚ. V tlačovej správe o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Na úvod pracovnej cesty navštívi premiér Matovič mesto Meudon, kde položí kyticu k soche generála Milana Rastislava Štefánika, ktorý pôsobil v miestnom observatóriu.

Rebríček slobody tlače

Slovenský premiér prijal tiež pozvanie na stretnutie s generálnym riaditeľom organizácie Reportéri bez hraníc Christophom Deloirom, počas ktorého budú hovoriť o postavení Slovenska vo Svetovom rebríčku slobody tlače.

Matovič v októbri minulého roka avizoval snahu o vytvorenie jadrovej aliancie v rámci európskych krajín. Tá by mala jasne definovať jadrovú energiu ako čistejšiu, než fosílne zdroje.

Spojencov v tejto téme by chcel premiér hľadať najmä u francúzskeho prezidenta Macrona, ako aj u predstaviteľov ďalších štátov, ktoré využívajú jadrovú energiu.

Viac k téme: francúzsky prezident, koronakríza, Koronavírus, premiér Slovenskej republiky

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie