• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Matovič sa pustil do Danka za presunuté hlasovanie o dôchodkovom strope, Ficovi dal domácu úlohu

Matovič sa pustil do Danka za presunuté hlasovanie o dôchodkovom strope, Ficovi dal domácu úlohu

Matovičova podmienka sa do návrhu nedostala na naliehanie predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka a hlasovanie sa presunulo na september.

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) - Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pôvodne chcelo hlasovať za stanovenie stropu na dôchodkový vek z dielne strany Smer-SD. Podmieňovali to zavedením pravidla, že ženy pôjdu za každé dieťa s ukončeným aspoň učňovským vzdelaním o rok skôr do dôchodku.

Ako na utorňajšom brífingu uviedol líder OĽaNO Igor Matovič, táto podmienka sa do návrhu nedostala na naliehanie predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka a hlasovanie sa presunulo na september. Matovič dal predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi domácu úlohu "upokojiť" predsedu SNS.


"Keď Andrej Danko prestane žiarliť, my sme ďalej otvorení tomuto návrhu," povedal Matovič. Dankov postup označil za detinský a trucovitý.

Parlament v utorok o návrhu ústavného zákona, ktorým sa má zaviesť strop na dôchodkový vek, nehlasoval v prvom čítaní. Poslanec Ján Podmanický (Smer-SD) totiž v mene troch koaličných strán Smer-SD, SNS, Most-Híd požiadal o presunutie bodu na ďalšiu schôdzu parlamentu. "Svoj návrh zdôvodňujem snahou o vytvorenie časového priestoru na rokovanie o tejto právnej norme," zdôvodnil Podmanický.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie