• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Matovič prosí sulíkovcov, aby nerobili podrazy a konanie viacerých poslancov označil za úlety

Matovič prosí sulíkovcov, aby nerobili podrazy a konanie viacerých poslancov označil za úlety

Premiér sa zároveň poďakoval ministrom a poslancom z hnutia Sme rodina.

27.4.2020 (Webnoviny.sk) - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) vyzýva koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS), aby nerobila „podrazy“. Napísal to na sociálnej sieti.

Vo svojom príspevku sa taktiež poďakoval ministrom a poslancom z hnutia Sme rodina, ktorí sa podľa neho správajú voči ostatným partnerom kolegiálne a dokážu sa postaviť aj za nepopulárne rozhodnutia. Matovič zároveň označil konanie viacerých členov SaS za „úlety“.

Korunovaný úlet

„Dostali sme spoločne poverenie od ľudí, Slovensko zmeniť na krajinu, kde sa bude dobre pracovať, podnikať a žiť - ako ste na bilbordoch hlásali. Skúsme sa preto sústrediť na plnenie sľubov a nerobme si podrazy,“ napísal vo svojom profile na sociálnej sieti Matovič.


Pripomenul taktiež, že hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) si spoločne so SaS za posledných desať rokov „veľa preskákali“.

PROSBA SAS

Milí kolegovia a kolegyne, preskákali sme si toho za tie roky spolu kopu. 10 rokov sme spolu bojovali. Stáli sme pri vás, keď ste potrebovali podržať chrbát. Rovnako ste nás podržali párkrát aj vy ... za čo som vám x-krát poďakoval.


Vo voľbách som vás opakovane podporoval - ako jedinú stranu a vyzýval ľudí, aby vás volili - aj v minulých, aj v týchto ... a dostali sme spoločne poverenie od ľudí Slovensko zmeniť na krajinu, kde sa bude dobre pracovať, podnikať a žiť - ako ste na bilbordoch hlásali. Skúsme, sa preto sústrediť na plnenie sľubov a nerobme si podrazy.


Vypisovať výzvy vlastnej vláde a zároveň byť v nej štátny tajomník, je úlet. Huckať ľudí do protestov voči rozhodnutiu, s ktorým súhlasili ministri vlastnej strany, je rovnako úlet. Spochybňovať rozhodnutie Ústredného krízového štábu, odkiaľ som s predstihom odišiel a nevyužil som tak možnosť tomu zabrániť, je úlet korunovaný ...


Buďme, prosím, zodpovední. Máme unikátnu príležitosť splniť svoje sľuby a v rukách osudy kopy čestných ľudí, ale ak budete takto naďalej sabotovať kroky vlastnej vlády, zoberie nám to všetkým zbytočne kopu energie a času, ktorý sme mohli venovať riešeniu problémov ľudí ... a nakoniec stratíme najdôležitejšie - chuť ďalej za ľudí bojovať.


Viem, že je to lákavé, si buchnúť - a verte, že ten pocit poznám,) ... dnes sme však spoločne v inej situácii. Musíme držať spolu, lebo mafia sa len a len teší, ak to nerobíme a vidia tie podrazy.


Pokúsil som sa dosiahnuť zmenu vášho prístupu opakovane osobným dohovorením a osobnou prosbou. Bohužial, nezabralo a veľmi ma to mrzí ... a tak zatiaľ od volieb nenastal deň, keď by niekto z SaS necítil nutkanie si kopnúť do vlastnej vlády v snahe byť za pekného ... verím, že sa takého dňa raz dožijem.


ps. Chcem zároveň jedným dychom vyjadriť vďaku ministrom a poslancom zo Sme rodina, ktorí sa od začiatku správajú voči ostatným veľmi kolegiálne, dokážu sa postaviť aj za nepopulárne rozhodnutia a ani náznakom sa nesnažia populisticky robiť politiku na úkor celku, či svojich partnerov.


ps2. Tak, ako som napísal vyššie - osobne som to riešil s SaS x-krát, následné prosby/výzvy zazneli aj priamo na koaličných radách a vláde. Nič nezabralo, takže využívam aj poslednú možnosť - verejnú výzvu, za čo sa ospravedlňujem. Verím, že to padne na úrodnú pôdu a konečne sa budeme môcť pozerať len dopredu a nebudeme si musieť strážiť chrbát a pozerať pod nohy.„Vypisovať výzvy vlastnej vláde a zároveň byť v nej štátny tajomník, je úlet. Huckať ľudí do protestov voči rozhodnutiu, s ktorým súhlasili ministri vlastnej strany, je rovnako úlet. Spochybňovať rozhodnutie ústredného krízového štábu, odkiaľ som s predstihom odišiel a nevyužil som tak možnosť tomu zabrániť, je úlet korunovaný,“ zdôraznil premiér.

Sabotovanie berie energiu a čas

Premiér vyzýva na zodpovednosť. Podľa neho má súčasná vláda „unikátnu“ príležitosť splniť sľuby strán, ktoré ju tvoria. Myslí si, že sabotovanie krokov vlády zbytočne berie jej predstaviteľom energiu a čas.


„Viem, že je to lákavé, si buchnúť - a verte, že ten pocit poznám, (...) dnes sme však spoločne v inej situácii. Musíme držať spolu, lebo mafia sa len a len teší, ak to nerobíme a vidia tie podrazy,“ zdôraznil. Premiér tvrdí, že sa pokúšal dosiahnuť zmenu prístupu SaS opakovane, a to či už osobným dohovorením alebo prosbou.


Podľa predsedu vlády nenastal od volieb deň, kedy by niekto z SaS necítil nutkanie „kopnúť si“ do vlastnej vlády v snahe zapáčiť sa. On sám ale verí, že sa takéhoto dňa dožije. „Chcem zároveň jedným dychom vyjadriť vďaku ministrom a poslancom zo Sme rodina, ktorí sa od začiatku správajú voči ostatným veľmi kolegiálne, dokážu sa postaviť aj za nepopulárne rozhodnutia a ani náznakom sa nesnažia populisticky robiť politiku na úkor celku, či svojich partnerov,“ uzavrel.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie