• Dnes je: Sobota 04. februára 2023 meniny má Veronika

Matovič presadzuje zjednodušenie registrácie pre oprávnených spotrebiteľov energií, cieľom je znižovať byrokraciu

Matovič presadzuje zjednodušenie registrácie pre oprávnených spotrebiteľov energií, cieľom je znižovať byrokraciu

Minister financií a predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič.

Ministerstvo financií SR navrhuje zjednodušiť proces registrácie pre oprávnených spotrebiteľov energií, ktorí už sú registrovaní ako platitelia dane.

Vzhľadom na elektronizáciu komunikácie medzi jednotlivými subjektmi a správcom dane sa má zrušiť povinnosť preukazovať sa povoleniami a osvedčeniami o registrácii. Vyplýva to z návrhu novely zákona o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu, ktorý rezort financií predložil do pripomienkového konania.

Novelou zákona sa tiež majú zaviesť osobitné ustanovenia pre skvapalnený zemný plyn (LNG). V nadväznosti na uzatvorenie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou SR a vládou Spojených štátov amerických sa má do zákona zaviesť oslobodenie pre osoby oprávnené podľa tejto dohody.

„Legislatívne úpravy sú zamerané najmä na znižovanie administratívnej záťaže a zjednodušenie procesu registrácie, aby každá osoba mala len jedno registračné číslo, prioritne, aby bola registrovaná ako platiteľ dane,“ uviedlo ministerstvo financií. Podmienky sa majú zmeniť pre osobu, ktorá je alebo chce byť platiteľom dane a zároveň chce vykonávať činnosti oslobodené od dane.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Na diaľnici D1 sa stala reťazová nehoda, zrazilo sa osem áut

na dialnici d1 sa stala retazova nehoda zrazilo sa osem aut

4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na diaľnici D1 smere od Popradu na Prešov v 365. kilometri hlási polícia reťazovú dopravnú nehodu. Ako pre agentúru SITA potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ide o zrážku asi ôsmich vozidiel. Podľa jej slov zatiaľ nie sú hlásené vážne zranenia, úsek je ale neprejazdný.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na miesto sa aktuálne presúvajú záchranné zložky.


Počasie