• Dnes je: Streda 30. septembra 2020 meniny má Jarolím

Matovič navrhol povinné rúška v triedach, ale nakoniec to nebude platiť pre všetkých žiakov (video)

Matovič navrhol povinné rúška v triedach, ale nakoniec to nebude platiť pre všetkých žiakov (video)

Pani prezidentka vetovala zákon, ktorý by nám nezodpovedníkov identifikoval, bohužiaľ, kritizuje Matovič a preto teda navrhol povinnosť nosiť rúška.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na konzíliu epidemiológov a odborníkov navrhol, aby sa pre istotu a ochranu detí v prvých dvoch týždňoch nového školského roka nariadila povinnosť mať v triedach rúška.

Bič na nezodpovedných rodičov

Ako napísal na sociálnej sieti Facebook, začiatok septembra bude najťažšou zaťažkávacou skúškou v našom boji s COVID-19, pretože státisíce detí sa vrátia do škôl a desiatky tisíc z nich z dovoleniek zo zahraničia.

Podľa premiéra ak aj väčšina rodičov bude zodpovedná a nepošle deti do školy, môžu sa nájsť aj takí ktorí zataja, že boli v takej krajine a ohrozia ostatné deti.


„Pani prezidentka vetovala zákon, ktorý by nám nezodpovedníkov identifikoval, bohužiaľ,“ kritizuje Matovič a preto teda navrhol povinnosť nosiť rúška. „Viem, že to nebude úplne príjemné, ale je to mimoriadne dôležité opatrenie. Zďaleka sa totiž nepotvrdila teória, že deti COVID-19 neprenášajú. Dík za pochop,“ dodal na záver.

Dotazník s dvoma otázkami pre rodičov

Konzílium odborníkov nakoniec rozhodlo, že počas prvých dvoch týždňov nového školského roka budú rúška povinné v triedach len pre všetkých žiakov druhého stupňa základných škôl a tiež študentov stredných škôl.


Ako na štvrtkovej podvečernej tlačovej konferencii povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), pre žiakov prvého stupňa a deti v materských školách povinnosť mať rúško v triede platiť nebude. Avšak mimo triedy, napríklad na chodbách v priestoroch školy už rúško mať musia.Ďalším opatrením, ktoré schválilo konzílium odborníkov je, že rodičia budú pri nástupe detí do škôl odpovedať na dotazník s dvoma otázkami, a to či bolo dieťa od 17. augusta mimo Slovenska a či sa zúčastnilo hromadného podujatia.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie