• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Matovič mal chuť odísť z funkcie a ľudsky ho zamrzelo vyhlásenie prezidentky

Matovič mal chuť odísť z funkcie a ľudsky ho zamrzelo vyhlásenie prezidentky

Igor Matovič verí, že sa vzťahy medzi ním a Richardom Sulíkom napravia.

26.11.2020 (Webnoviny.sk) - Igor Matovič (OĽaNO) mal chuť odísť z funkcie premiéra. Povedal to v diskusnej relácii TV Joj Na hrane.

Podľa neho sa v koalícii vyskytli životné situácie, keď sa koaličný partner správal, ako keby bol z opozície.

„Áno, mal som tú chuť to urobiť," povedal. „Boli také životné situácie v tejto koalícii, keď sa koaličný partner správal skôr ako niekto z opozície.

Potom nemáte silu čeliť zlu na druhej strane. Ale myslím si, že je to za nami,“ doplnil v debate. Nepripadalo by mu fér, ak by vyzýval na odchod z funkcie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Matovič verí, že sa vzťahy medzi nimi napravia.


Premiér tiež v relácii povedal, že ho ľudsky zamrzelo vyhlásenie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá vyzvala vládnych politikov na zmenu komunikácie.


Doplnil, že prezidentke v utorok 24. novembra dopoludnia hodinu vysvetľoval, ako sa v koalícii dohodli na zmierení. Zdôraznil, že s prezidentkou komunikujú otvorene.

Matovič sa vyjadril aj k "čajovým" návštevám predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) v nemocnici. Očakáva od neho „poctivé vysvetlenie“.  K návšteve koaličných lídrov v nemocnici zopakoval, že mal informáciu, že návšteva je v poriadku. Ak by vedel, že tam platí zákaz návštev, do nemocnice by nešiel. Kollára v piatok 27. novembra prepúšťajú z nemocnice. Podľa slov premiéra budú chodiť na koaličné rady k nemu.

Matovič si v statuse sype popol na hlavu za návštevu Kollára, v nemocnici boli aj Sulík a Remišová

Kollár sa mal v nemocnici dostať do konfliktu s vrchnou sestrou, ale odmeny personálu stopnuté neboli (video)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie