• Dnes je: Sobota 18. septembra 2021 meniny má Eugénia

Matovič: Krajčí z postu ministra zdravotníctva neodchádza ako človek, ktorý zlyhal

Matovič: Krajčí z postu ministra zdravotníctva neodchádza ako človek, ktorý zlyhal

Exminister sa podľa Matoviča pustil aj do boja s mafiou, ktorá dlhé roky rozkrádala slovenské zdravotníctvo.

12.3.2021 (Webnoviny.sk) - Marek Krajčí (OĽaNO) z postu ministra zdravotníctva neodchádza ako človek, ktorý zlyhal, bol spojený s korupciou či okrádaním chorých.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) to povedal po tom, čo Krajčí v piatok odovzdal prezidentke SR Zuzane Čaputovej svoju demisiu. Krajčí podľa neho odchádza ako osoba, ktorá každým jedným svojim krokom a rozhodnutím úzkostlivo chránila zdravie a životy ľudí.

„Keby sme sa všetci správali tak, ako nám Krajčí odporúčal, situácia na Slovensku by bola zásadne lepšia,“ povedal Matovič. Konštatoval, že exminister sa pri riešení pandémie pustil aj do boja s mafiou, ktorá dlhé roky systematicky rozkrádala verejné zdroje v slovenskom zdravotníctve.

„Odchod Mareka Krajčího si koaličné strany Za ľudí a Sloboda a Solidarita dali ako jedinú podmienku pre pokračovanie koalície. Touto chvíľou považujeme túto dohodu za splnenú a veríme, že už si nikto nebude klásť žiadne ďalšie podmienky,“ uviedol minister financií a dočasný minister zdravotníctva Eduard Herger (OĽaNO).

Doplnil, že by mali všetci spoločne niesť zodpovednosť za krajinu a v plnom prúde sa vrátiť k práci. Tiež sa ospravedlnil, ak sa niekoho ich tlačová beseda z 11. marca dotkla, no podotkol, že len povedali to, čo cítili.

Zľava v popredí: Premiér SR Igor Matovič, odchádzajúci minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a prezidentka SR Zuzana Čaputová počas podania demisie ministra zdravotníctva SR do rúk prezidentky v Prezidentsom paláci. Bratislava, 12. marec 2021.Foto: SITA/Branislav Bibel

Zľava: Dočasne poverený minister zdravotníctva SR, podpredseda vlády a minister financií SR Eduard Heger, premiér SR Igor Matovič a prezidentka SR Zuzana Čaputová po prijatí demisie ministra zdravotníctva SR a odovzdaní dočasného poverovacieho dekrétu ministrovi financií SR prezidetkou SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 12. marec 2021.Foto: SITA/Branislav Bibel

Zľava: Dočasne poverený minister zdravotníctva SR, podpredseda vlády a minister financií SR Eduard Heger, exminister ministerstva zdravotníctva Marek Krajčí a premiér SR Igor Matovič počas tlačovej konferencie po prijatí demisie ministra zdravotníctva SR a odovzdaní dočasného poverovacieho dekrétu ministrovi financií SR prezidetkou SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 12. marec 2021. Foto: SITA/Branislav BibelFoto: SITA/Branislav Bibel

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie