• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Matovič chce mimoriadne zdanenie Slovnaftu na odmeny pre voličov presadiť za každú cenu, v prípade urobil „míľový krok"

Matovič chce mimoriadne zdanenie Slovnaftu na odmeny pre voličov presadiť za každú cenu, v prípade urobil „míľový krok

„Som veľmi rád, že sme urobili v tomto prípade míľový krok, aby sme zrealizovali odmenu pre voličov,“ zdôraznil Matovič.

Návrh poskytnúť za účasť vo voľbách odmenu 500 eur presadí hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) za každú cenu. Na tlačovej besede to vyhlásil predseda hnutia Igor Matovič. Pripomenul, že v stredu parlament schválil zdanenie mimoriadnych ziskov spoločnosti Slovnaft. Kým doteraz sa zisk z ruskej ropy zdaňoval na úrovni 55 percent, po novom by to malo byť 70 percent.

Podľa bývalého premiéra a ministra financií získa vďaka tomu Slovensko približne 500 miliónov eur. Práve uvedené prostriedky chce OĽaNO použiť na vykrytie odmeny 500 eur za účasť vo voľbách.

„Som veľmi rád, že sme urobili v tomto prípade míľový krok, aby sme zrealizovali odmenu pre voličov,“ zdôraznil Matovič. O tomto návrhu by pritom poslanci mali rokovať budúci týždeň. OĽaNO už teraz avizuje, že ak návrh neprejde, majú pripravené ďalšie riešenia. Konkretizovať ich odmietol.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie