• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Máte doma špongiu? Vedci vravia, že by ste ju mali vyhodiť.

Máte doma špongiu? Vedci vravia, že by ste ju mali vyhodiť.

Ak sa jej ale nechcete vzdať, odporúča sa opláchnuť špongiu po použití a dať ju preč zo sprchy, aby poriadne vyschla.

Špongia sa používa v mnohých domácnostiach. Skutočne môže pomôcť na zjemnenie pleti a pomôže nám dobre sa vyumývať v sprche. Ak použijete špongiu, môžete zvýšiť obeh a odstrániť odumreté kožné bunky.

Ale pri týchto činnostiach si musíte dávať naozaj pozor, akú špongiu používate, aby to nemalo opačné účinky.

Odumreté bunky sa zachytávajú vo vrstvách na špongii aj po tom, čo ju opláchnete v sprche teplou vodou. Vlhkosť z nej skutočne zvýši šírenie baktérií a povedie k rastu kvasiniek a plesní.

To je dôvod, prečo by sme podľa dermatológov nemali používať špongiu, a ak máte nejakú práve doma, mali by ste ju vyhodiť.

Ak sa jej ale nechcete vzdať, odporúča sa opláchnuť špongiu po použití a dať ju preč zo sprchy, aby poriadne vyschla. A ďalej by ste mali pravidelne meniť špongiu. Každých pár mesiacov alebo podľa potreby. V prípade, že má nejaký nepríjemný zápach, potom by ste ju mali okamžite vyhodiť, pretože ten zápach pochádza z baktérií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie