• Dnes je: Štvrtok 30. júna 2022 meniny má Melánia

Mastercard vzdáva hold Lige majstrov UEFA novým filmom s Lionelom Messim

Mastercard vzdáva hold Lige majstrov UEFA novým filmom s Lionelom Messim

Svoju dlhodobú podporu Lige majstrov UEFA oslavuje spoločnosť Mastercard uvedením nového filmu s globálnym ambasádorom značky Mastercard Lionelom Messim v hlavnej úlohe.

16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Samotný film, ktorý ako prvý predstavil práve jeho protagonista Lionel Messi na svojom instagramovom účte, bude uvedený v mnohých krajinách po celom svete, vrátane európskeho kontinentu. Fanúšikom bude tiež k dispozícii prostredníctvom stránok Priceless.com.

Vo filme nabitom emóciami, ktorý vznikol pomocou umelej inteligencie, sa štvornásobný víťaz Ligy majstrov a sedemnásobný držiteľ Zlatej lopty obzerá na začiatok svojej športovej kariéry. Messi tiež opisuje, akú významnú úlohu v jeho živote hrá futbal, šport, ktorý je spoločnou a inšpiratívnou vášňou toľkých fanúšikov na celom svete.

"Bolo by úžasné mať aj v reálnom živote možnosť porozprávať sa so sebou v mladšom veku. Určite by som sa svojmu mladšiemu ja snažil dodať sebadôveru a vysvetliť, že tvrdá práca a obete prinesú ovocie. A tiež, že ešte v tomto veku ho stále bude baviť hrať futbal," povedal k filmu sám Lionel Messi.

"Sme nadšení, že sme mali možnosť spojiť sily s globálnym ambasádorom našej značky Lionelom Messim a zblízka poznať jeho vzťah k futbalu. Je to významná pripomienka toho, ako dôležité je mať možnosť sa venovať svojim záujmom a tomu, čo je dôležité – najmä v tejto dobe. Tešíme sa, že koncom mesiaca, pri príležitosti sviatku futbalu na finále Ligy majstrov UEFA v Paríži oslávime celosvetovú príťažlivosť tohto kolektívneho športu a umožníme jeho priaznivcom byť svojej vášni bližšie," uviedol Raja Rajamannar, riaditeľ spoločnosti Mastercard pre marketing a komunikáciu.

Podľa ekonomického indexu športu spoločnosti Mastercard[1] sledovalo v uplynulom roku živý prenos futbalového zápasu takmer sedem z desiatich (69 percent) obyvateľov Európy a takmer tretina (32 percent) si futbal zahrala. Okrem toho polovica respondentov verí, že sa popularita futbalu tento rok ešte zvýši.

Marketingové inovácie

Jednou z najnáročnejších úloh tvorcov nového filmu bolo vytvoriť podobu Lionela Messiho v jeho mladšom veku. Produkčný tím využil novú metódu tvorby vizuálnych efektov nazvanú neurónové vykresľovanie (neural rendering). Namiesto obvyklého prístupu postaveného na počítačovej grafike použili tvorcovia filmu pre konečný digitálny obraz podobu vytvorenú pomocou umelej inteligencie.

"Je úžasné, čo technológie dokážu," povedal Lionel Messi a dodal: "Keď som to ukázal rodine a priateľom, nemohli veriť vlastným očiam, keď videli, čo tvorcovia filmu dokázali. Sám som mal zimomriavky, keď som sa pozeral, ako sa bavím so svojou mladšou verziou."

Proces vytvorenia podoby mladého Lionela Messiho zahŕňal zadanie potrebných dát do platformy umelej inteligencie. Tá pracovala s fotografiami, videozáznamami i zvukovými záznamami slávneho futbalistu v jeho mladších rokoch. Ďalším zdrojom dát boli nahrávky hercov, ktorí sú Messimu podobní. Na základe týchto dát potom umelá inteligencia dokázala stvoriť konečnú digitálnu podobu a následne ju vložiť do nasnímaného živého deja. Bolo to prvýkrát, kedy sa tento proces tvorby vizuálnych efektov využil s takouto úrovňou detailu v reklame. Prvý, kto s týmto nápadom prišiel, bol Thiago Porto zo štúdia The Mill, ktorý sa na tento druh tvorby špecializuje.

[1] Mastercard Sport Economy Index, 1. štvrťrok 2022

Informačný servis


Najčítanejšia najnovšia správa

Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 619 infikovaných aj jedno úmrtie

koronavirus na slovensku pribudlo 619 infikovanych aj jedno umrtie

PCR testy potvrdili v stredu na Slovensku 619 pozitívnych na koronavírus. Laboratóriá ich v daný deň vykonali 1 675.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Za uplynulý deň pribudlo jedno úmrtie na COVID-19. Od začiatku pandémie si nový koronavírus vyžiadal už 20 147 obetí. V nemocniciach je hospitalizovaných 238 pacientov s ochorením COVID-19. Počet zaočkovaných stúpol o 38 osôb.

Slovensko hlási nárast prípadov subvariantu BA.5 omikron, na pozore by sa mali mať naďalej hlavne dve skupiny ľudí

Ostatné dva týždne na Slovensku evidujeme nárast prípadov subvariantu BA.5 omikron. Prípady subvariantov omikronu BA.4 a primárne BA.5 rastú naprieč krajinami Európskej únie, Portugalsko je za vrcholom vlny. Na brífingu po rokovaní vlády to povedal riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík.

Odborníci podľa Mišíka hodnotia riziko reinfekcie koronavírusom ako vysoké. Rovnako rýchlosť šírenia koronavírusu považujú za vysoké riziko.

Riziko hospitalizácie je podľa odborníkov nízke. Napriek celkovej nízkej rizikovosti pre populáciu však naďalej upozorňujú seniorov a ľudí s chronickými chorobami na zvýšenú opatrnosť.

Zavádzanie reštrikčných opatrení Mišík nepredpokladá. Primárnym cieľom protiepidemických opatrení je okrem ochrany najzraniteľnejších ľudí zachovanie takzvanej bielej medicíny a minimálne alebo žiadne obmedzovanie ekonomiky a spoločenského života.

Odborník radí sa pred letnou dovolenkou zaočkovať proti koronavírusu, nie všetky krajiny sú na tom tak dobre ako my

Cestujúci pred odchodom do zahraničia by napriek výrazne zlepšenej epidemickej situácii vo svete mali naďalej sledovať informácie o vývoji pandémie.

Podľa epidemiológa ministerstva zdravotníctva a lekára Petra Sabaku nie všetky krajiny sú na tom tak dobre ako Slovensko, ale nie je dôvod na obavy.

Vo svete sa šíria opičie kiahne

Odborník odporúča pred cestou na letnú dovolenku v zahraničí dať sa očkovať proti ochoreniu COVID-19 tým, ktorí ho neprekonali a nie sú zaočkovaní.

„Inak nie je potrebné dodržiavať žiadne zvláštne opatrenia. V prípade opičích kiahní je treba mať na pamäti, že vírus sa prenáša úzkym kontaktom s nakazeným,“ upozornil vo štvrtok Sabaka s tým, že sa neprenáša vzduchom tak ako COVID-19.

„Ak sa človek nevystavuje úzkemu kontaktu s viacerými ľuďmi v oblastiach s vyšším výskytom opičích kiahní, ako napríklad Londýn alebo Madrid, tak je riziko nákazy minimálne,“ uviedol epidemiológ.

Delta sa veľmi rýchlo šírila

Tohtoročné leto je po dvoch rokoch podľa Sabaku už bezpečné na cestovanie. „Minulú sezónu bola situácia ovplyvnená najmä tým, že sa šíril v Európe nový variant koronavírusu, ktorý na Slovensku nebol. Delta variant bol omnoho nákazlivejší a smrteľnejší,“ pripomenul. Preto ľudí vyzývali dovolenkovať na Slovensku a aby sa pri pobyte v zahraničí dali zaočkovať.


„Situácia je tento rok iná, pretože jednotlivé varianty a subvarianty sú vo svete viac-menej rovnomerne rozložené, čo sa týka ochorenia COVID-19. Momentálne neexistuje variant alebo subvariant, ktorý by sme si mohli na Slovensko zavliecť,“ povedal Sabaka. Relatívne dobrou správou pre dovolenkárov je podľa neho aj to, že v súčasnosti nie sú krajiny, kde by sa koronavírus šíril citeľne viac ako na Slovensku.

Očkovaní si môžu užívať dovolenku naplno

Tvrdí, že ľudia sa tak pri vycestovaní do zahraničia nemusia obávať výrazne horšej situácie. Pri kontakte s inými ľuďmi odporúča dodržiavať isté opatrenia, hoci nie sú výrazne obmedzujúce.


„Ten, kto už prekonal ochorenie COVID-19 alebo je zaočkovaný, a ak by sa aj na dovolenke nakazil subvariantom koronavírusu omicron, ktorý momentálne všade dominuje, tak ochorenie by nemalo byť vážne a nemalo by mať väčšie následky,“ ubezpečil Sabaka.


Ľudia, ktorí toto ochorenie prekonali a sú očkovaní tromi dávkami, sa podľa neho v podstate nemusia obávať a môžu si dovolenku užiť ako v predpandemickom období.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie