• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Mastercard Europe a Europol podpísali zmluvu o partnerstve, budú spoločne bojovať proti počítačovej kriminalite

Mastercard Europe a Europol podpísali zmluvu o partnerstve, budú spoločne bojovať proti počítačovej kriminalite

Na základe novo uzatvorenej zmluvy budú Mastercard Europe a Europol spolupracovať pri posilňovaní odolnosti európskych krajín voči kyberzločinu

Spoločnosť Mastercard Europe a Agentúra Európskej únie pre spoluprácu v oblasti presadzovania práva Europol podpísali zmluvu o partnerstve.

Na základe nej budú vzájomne koordinovať svoje ciele v boji proti počítačovej kriminalite v európskych krajinách.

Obe organizácie budú zdieľať informácie a vyhľadávať oblasti, v ktorých môže vzájomná spolupráca prispieť k posilneniu odolnosti voči kyberkriminalite. Informovala o tom spoločnosť Mastercard.

Cieľom je nastoliť bezpečnosť

Agentúra Europol členským krajinám EÚ poskytuje podporu v boji s terorizmom, kyberkriminalitou a ďalšími závažnými formami zločinu, vrátane zločinu organizovaného. Cieľom tejto podpory je zabezpečiť všetkým občanom EÚ čo najvyššiu mieru bezpečia.

Na základe novo uzatvorenej zmluvy budú Mastercard Europe a Europol spolupracovať pri posilňovaní odolnosti európskych krajín voči kyberzločinu v období, kedy sa množstvo kybernetických hrozieb zvyšuje.

Spoločná analýza nových hrozieb

Ako uviedol európsky prezident spoločnosti Mastercard Mark Barnett, vlani sa výrazne zvýšila počítačová kriminalita.


„V roku 2020 presiahol počet dokonaných útokov na dáta množstvo takýchto útokov za predchádzajúcich pätnásť rokov dokopy,“ hovorí Mark Barnett. V rámci vzájomnej spolupráce budú mať obe organizácie možnosť skúmať a spoločne analyzovať nové hrozby, koordinovať špecificky zamerané pracovné skupiny a poskytovať predpovede ohľadom možných budúcich hrozieb.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie