• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Masný ukončil hráčsku kariéru, trikrát ho vyhlásili za najlepšieho slovenského volejbalistu

Masný ukončil hráčsku kariéru, trikrát ho vyhlásili za najlepšieho slovenského volejbalistu

Slovenský volejbalista Michal Masný pred niekoľkými dňami ako 42-ročný ukončil aktívnu hráčsku kariéru.

15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský volejbalista Michal Masný pred niekoľkými dňami ako 42-ročný ukončil aktívnu hráčsku kariéru. V rozhovore pre poľské rádio PiK priznal, že je zrelý na "volejbalový dôchodok".

Svoj posledný duel medzi profesionálmi absolvoval v pondelok 9. mája. S kariérou sa rozlúčil v Poľsku vo farbách tímu z mesta Bydgoszcz ziskom ligového bronzu v sérii s klubom Avia Swidnik.

„Rozhodnutie padlo omnoho skôr, takže sa mi to ľahko oznamovalo. Všetko bolo premyslené. Posledná lopta vo mne nevzbudila veľké emócie," povedal Masný.

Hral za Žilinu a Zvolen

Počas kariéry vystriedal viacero klubov v Poľsku, pôsobil aj v Rakúsku, Česku či Grécku. Na Slovensku hrával za Žilinu a Zvolen. Len v Poľsku odohral spolu 462 ligových zápasov a od decembra 2019 má aj poľské občianstvo.

"Nie som síce ovešaný medailami, ale zo správ a komentárov usudzujem, že som bol skutočný volejbalista," dodal.

Najlepší volejbalista Slovenska

Masný reprezentoval Slovensko v rokoch 2003 až 2015 a v najcennejšom drese absolvoval 206 stretnutí. Predstavil sa na ME v rokoch 2003, 2007, 2009 a 2013, bol súčasťou víťazného tímu Európskej ligy v rokoch 2008 a 2011. Až trikrát ho vyhlásili za najlepšieho volejbalistu SR (2008, 2009 a 2014).

Ohľadne ďalšej budúcnosti rodáka zo Žiliny by sa mohlo vyjasniť už čoskoro. "Chcel by som zostať pri volejbale, pretože je to celý môj život. Uvidíme, ako to všetko dopadne. Informácie o mojej budúcnosti by sa mali objaviť v najbližších dňoch," skonštatoval Masný.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie