• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Mary dostala vyše 200-miliardový účet za elektrinu, na vine však nebola vianočná výzdoba

Mary dostala vyše 200-miliardový účet za elektrinu, na vine však nebola vianočná výzdoba

Mary Horomanski z mesta Erie dostala účet s tým, že sumu musí splatiť do novembra budúceho roka.

ERIE 27. decembra (WebNoviny.sk) - Istá žena v americkom štáte Pensylvánia zažila nepríjemný šok, keď dostala účet za elektrinu na vyše 284 miliárd dolárov (v prepočte viac ako 239 miliárd eur). Mary Horomanski z mesta Erie dostala účet s tým, že sumu musí splatiť do novembra budúceho roka.

"Oči mi takmer vyskočili z jamiek. Osadili sme doma vianočnú výzdobu a zamyslela som sa, či sme ju dali zle," vyjadrila sa pre miestne noviny Erie Times-News. Situácia sa však vyriešila, keď sa ozvala svojmu poskytovateľovi elektriny. Nakoniec totiž vyšlo najavo, že suma bola chybná a ona musí zaplatiť len 284 dolárov a 46 centov (približne 240 eur).


Hovorca poskytovateľskej spoločnosti nevedel vysvetliť, ako sa takáto chyba mohla stať. Mark Durbin skonštatoval, že Mary Horomanski mylne vystavili účet na 284 460 000 000 dolárov (239 989 875 980 eur), pričom prvú splátku 28 176 dolárov (23 771 eur) mala zaplatiť ešte tento mesiac.

"Nespomínam si, že by som niekedy videl miliardový účet. Ceníme si, že zákazníčka bola ochotná a s chybou sa nám ozvala," dodal.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie