• Dnes je: Streda 30. septembra 2020 meniny má Jarolím

Martinskí poslanci si odklepli mimoriadne odmeny, dostanú stovky eur

Martinskí poslanci si odklepli mimoriadne odmeny, dostanú stovky eur

Mimoriadne odmeny za prvý polrok tohto roka by malo dostať 31 poslancov.

4.8.2020 (Webnoviny.sk) - Členovia martinského mestského zastupiteľstva dostanú za svoju prácu v prvom polroku vyplatené mimoriadne odmeny vo výške 500 eur. Návrh na vyplatenie odmien predložil na utorkovom rokovaní mestského zastupiteľstva poslanec Peter Kašuba, podporilo ho 18 z 24 prítomných poslancov.

V pôvodne navrhovanom programe tento bod nefiguroval, poslanec Kašuba dokonca presadil, aby sa o odmenách hlasovalo bez rozpravy. "Tento návrh je legitímny, zákon umožňuje vyplatiť poslancom odmeny. Vzhľadom k tomu, že je to citlivá téma, bolo by vhodné, aby sme o tomto bode programu rokovali bez diskusie," skonštatoval Kašuba.

Poslanci tak najprv hlasovali o odmenách bez toho, aby vôbec vedeli, aká vysoká odmena je im navrhnutá. Až po námietkach z poslaneckého pléna členka návrhovej komisie prečítala uznesenie, z ktorého vyplynulo, že všetkým 31 poslancov je navrhnutá 500-eurová mimoriadna odmena. Hlasovanie sa teda zopakovalo, za vyplatenie odmien bolo 18 martinských poslancov, traja hlasovali proti a traja sa hlasovania zdržali.

Viac k téme: finančná odmena, mestskí poslanci

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie