• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

Martin Fehérváry slovenským hokejistom v boji o ZOH nepomôže, vyradilo ho zranenie

Martin Fehérváry slovenským hokejistom v boji o ZOH nepomôže, vyradilo ho zranenie

Obrancu Martina Fehérváryho nahradil iný bek Martin Bučko.

25.8.2021 (Webnoviny.sk) - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay musel deň pred štartom kvalifikácie o postup na ZOH 2022 urobiť jednu zmenu v kádri - obrancu Martina Fehérváryho nahradil iný bek Martin Bučko.

Informuje o tom oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Dôvodom vynútenej absencie 21-ročného Fehérváryho je svalové zranenie s dobou liečenie približne jeden týždeň.

"K tímu sa pripojil Martin Bučko, ktorý ako náhradník absolvoval potrebné testy s negatívnym výsledkom. Na šampionáte v Rige si zastal svoje miesto v tíme. Sme preto radi, že nám pomôže aj v kvalifikácii,“ povedal asistent generálneho manažéra výberu SR Oto Haščák pre HockeySlovakia.sk.

Slováci začnú boj o olympijskú miestenku na domácom turnaji v Bratislave vo štvrtok 26. augusta o 19.15 h duelom proti Rakúšanom, o deň neskôr v rovnakom čase vyzvú Poliakov. Kvalifikačný turnaj uzavrú slovenskí hokejisti v nedeľu 29. 8 od 17.30 h súbojom proti Bielorusom. Pod päť kruhov postúpi iba víťaz bratislavského turnaja.

Dvadsaťjedenročný Martin Bučko v minulej sezóne hral v Česku za Pardubice, v ročníku 2021/20

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie