• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Márquez sa zranil počas prvých pretekov MotoGP, súpera poslal do nemocnice

Márquez sa zranil počas prvých pretekov MotoGP, súpera poslal do nemocnice

Šesťnásobný majster sveta v najvyššej kategórii MS cestných motocyklov Marc Márquez dostal za spôsobenie pádu trest do ďalších pretekov.

27.3.2023 (SITA.sk) - Šesťnásobný víťaz seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v najvyššej kategórii MotoGP Španiel Marc Márquez nezačal ideálne sezónu 2023.

Trest od vedenia

V nedeľňajšej úvodnej Veľkej cene Portugalska na okruhu Algarve v Portimau zavinil pád, pri ktorom zranil seba aj domáceho jazdca Miguela Oliveiru. Tridsaťročný pretekár tímu Repsol Honda tiež dostal od vedenia šampionátu trest do ďalšieho podujatia.

Márquez nedobrzdil do jednej zo zákrut a zozadu vrazil do Portugalčana Oliveiru, pričom obaja nepríjemne spadli. Španiel podľa jeho tímu utrpel zlomeninu záprstnej kostičky na pravej ruke a podstúpil ďalšie vyšetrenia.

Celkovo osemnásobný majster sveta cestných motocyklov sa za svoju chybu ospravedlnil. Počas tohtotýždňovej Veľkej ceny Argentíny mal absolvovať dve trestné kolá za „nezodpovedné jazdenie", no štartovať tam napokon nebude. Čaká ho totiž operácia spomenutej zlomeniny a minimálne krátka pauza.

Vypadnutie

Horšie dopadol Oliveira, ktorý po páde nejaký čas ležal na zemi a z trate ho odniesli na nosidlách. Podľa jeho tímu RNF má pomliaždenú ľavú nohu, ale neutrpel žiadnu zlomeninu. Vypadnutie ho mrzí o to viac, že jazdil na domácej trati a v čase incidentu sa nachádzal na pódiovej priečke.


Marc Márquez štartoval po pretekov v Portimau z prvej pozície, pričom v kvalifikácii zvíťazil len druhýkrát od roku 2019. V danej sezóne získal zatiaľ ostatný titul, potom si viackrát poranil pravé rameno a podstúpil niekoľko operácií.

Veľká cena Portugalska

Vlani skončil až na 13. mieste v šampionáte. Celkovo odjazdil v MotoGP 155 pretekov, zaznamenal v nich 59 triumfov, 100-krát stál na pódiu a v kvalifikáciách dosiahol 64 prvenstiev.


Súčasťou Veľkej ceny Portugalska bol premiérovo v histórii sobotňajší šprint na polovičnú vzdialenosť hlavných pretekov. Zvíťazil v ňom obhajca titulu Talian Francesco Bagnaia na Ducati, ktorý triumfoval aj v nedeľu a so ziskom plného počtu 37 bodov je na čele celkového poradia.

O 12 bodov za ním zaostáva druhý Španiel Maverick Viňales (Aprilia), tretí je ďalší Talian Marco Bezzecchi (Mooney VR46) so 16 bodmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie