• Dnes je: Štvrtok 30. júna 2022 meniny má Melánia

Marek Hamšík zažil v Turecku nezabudnuteľnú oslavu majstrovského titulu opásaný slovenskou zástavou

Marek Hamšík zažil v Turecku nezabudnuteľnú oslavu majstrovského titulu opásaný slovenskou zástavou

Hamšík odohral medzi seniormi 552 zápasov, kým sa dočkal prvého titulu.

16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík zažil cez víkend veľkolepé oslavy jeho premiérového ligového titulu v kariére, ktorý dosiahol vo farbách tureckého Trabzonsporu.

"Bol to nádherný víkend. V sobotu sme absolvovali nezabudnuteľnú oslavu. Najprv to bola triumfálna jazda na lodi a potom večer na našom štadióne slávnostné odovzdávanie trofeje. Bol to jeden z mojich najpamätnejších dní v mojej kariére. Slovami sa ani nedá opísať ten moment, keď som zdvihol trofej za majstra Turecka. Som veľmi šťastný. Dlho som čakal na to a nakoniec som sa dočkal majstrovského titulu," uviedol 34-ročný stredopoliar prostredníctvom svojej oficiálnej stránky.

Zástava nemohla chýbať

Banskobystrický rodák vystúpil počas osláv na pódium pred fanúšikov za sprievodu známej skladby "We are the champions" od skupiny Queen opásaný slovenskou zástavou.

"Som hrdým Slovákom. Vždy to tak bolo, je a bude. Slovenská zástava nemohla chýbať pri oslavách,“ povedal Hamšík, ktorý v nedeľu absolvoval so svojím mužstvom zápas 37. kola sezóny 2021/2022 v Süper Lig proti tímu Altay Izmir (2:1).

"Nastúpili sme v špeciálnych majstrovských dresoch. Duel sa pre horší stav našej hracej plochy odohral v Istanbule na olympijskom štadióne Atatürk. Síce hrali sme 1 100 kilometrov od Trabzonu, no 70-tisícový štadión bol beznádejne vypredaný,“ doplnila niekdajšia dlhoročná opora talianskeho klubu SSC Neapol.

Za Trabzon strelil dva góly

Pre 135-násobného slovenského reprezentanta je titul v tureckej najvyššej súťaži premiérový v bohatej kariére. Kým sa ho dočkal, odohral na klubovej úrovni 552 zápasov medzi seniormi.

"Už po prvých zápasoch v drese Trabzonsporu som cítil, že tím má silu, všetko klape, môžeme dosiahnuť cieľ, získať pre Trabzonspor po 38 rokoch opäť majstrovský titul. Išli sme krok po kroku, boli sme najlepším tímom súťaže a zaslúžene sme skončili na prvom mieste. Byť šampiónom je neuveriteľný pocit nielen pre mňa, ale pre celú moju rodinu,“ dodal Marek Hamšík, ktorý prispel k trofeji dvoma gólmi v 26 dueloch.


Najčítanejšia najnovšia správa

Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 619 infikovaných aj jedno úmrtie

koronavirus na slovensku pribudlo 619 infikovanych aj jedno umrtie

PCR testy potvrdili v stredu na Slovensku 619 pozitívnych na koronavírus. Laboratóriá ich v daný deň vykonali 1 675.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Za uplynulý deň pribudlo jedno úmrtie na COVID-19. Od začiatku pandémie si nový koronavírus vyžiadal už 20 147 obetí. V nemocniciach je hospitalizovaných 238 pacientov s ochorením COVID-19. Počet zaočkovaných stúpol o 38 osôb.

Slovensko hlási nárast prípadov subvariantu BA.5 omikron, na pozore by sa mali mať naďalej hlavne dve skupiny ľudí

Ostatné dva týždne na Slovensku evidujeme nárast prípadov subvariantu BA.5 omikron. Prípady subvariantov omikronu BA.4 a primárne BA.5 rastú naprieč krajinami Európskej únie, Portugalsko je za vrcholom vlny. Na brífingu po rokovaní vlády to povedal riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík.

Odborníci podľa Mišíka hodnotia riziko reinfekcie koronavírusom ako vysoké. Rovnako rýchlosť šírenia koronavírusu považujú za vysoké riziko.

Riziko hospitalizácie je podľa odborníkov nízke. Napriek celkovej nízkej rizikovosti pre populáciu však naďalej upozorňujú seniorov a ľudí s chronickými chorobami na zvýšenú opatrnosť.

Zavádzanie reštrikčných opatrení Mišík nepredpokladá. Primárnym cieľom protiepidemických opatrení je okrem ochrany najzraniteľnejších ľudí zachovanie takzvanej bielej medicíny a minimálne alebo žiadne obmedzovanie ekonomiky a spoločenského života.

Odborník radí sa pred letnou dovolenkou zaočkovať proti koronavírusu, nie všetky krajiny sú na tom tak dobre ako my

Cestujúci pred odchodom do zahraničia by napriek výrazne zlepšenej epidemickej situácii vo svete mali naďalej sledovať informácie o vývoji pandémie.

Podľa epidemiológa ministerstva zdravotníctva a lekára Petra Sabaku nie všetky krajiny sú na tom tak dobre ako Slovensko, ale nie je dôvod na obavy.

Vo svete sa šíria opičie kiahne

Odborník odporúča pred cestou na letnú dovolenku v zahraničí dať sa očkovať proti ochoreniu COVID-19 tým, ktorí ho neprekonali a nie sú zaočkovaní.

„Inak nie je potrebné dodržiavať žiadne zvláštne opatrenia. V prípade opičích kiahní je treba mať na pamäti, že vírus sa prenáša úzkym kontaktom s nakazeným,“ upozornil vo štvrtok Sabaka s tým, že sa neprenáša vzduchom tak ako COVID-19.

„Ak sa človek nevystavuje úzkemu kontaktu s viacerými ľuďmi v oblastiach s vyšším výskytom opičích kiahní, ako napríklad Londýn alebo Madrid, tak je riziko nákazy minimálne,“ uviedol epidemiológ.

Delta sa veľmi rýchlo šírila

Tohtoročné leto je po dvoch rokoch podľa Sabaku už bezpečné na cestovanie. „Minulú sezónu bola situácia ovplyvnená najmä tým, že sa šíril v Európe nový variant koronavírusu, ktorý na Slovensku nebol. Delta variant bol omnoho nákazlivejší a smrteľnejší,“ pripomenul. Preto ľudí vyzývali dovolenkovať na Slovensku a aby sa pri pobyte v zahraničí dali zaočkovať.


„Situácia je tento rok iná, pretože jednotlivé varianty a subvarianty sú vo svete viac-menej rovnomerne rozložené, čo sa týka ochorenia COVID-19. Momentálne neexistuje variant alebo subvariant, ktorý by sme si mohli na Slovensko zavliecť,“ povedal Sabaka. Relatívne dobrou správou pre dovolenkárov je podľa neho aj to, že v súčasnosti nie sú krajiny, kde by sa koronavírus šíril citeľne viac ako na Slovensku.

Očkovaní si môžu užívať dovolenku naplno

Tvrdí, že ľudia sa tak pri vycestovaní do zahraničia nemusia obávať výrazne horšej situácie. Pri kontakte s inými ľuďmi odporúča dodržiavať isté opatrenia, hoci nie sú výrazne obmedzujúce.


„Ten, kto už prekonal ochorenie COVID-19 alebo je zaočkovaný, a ak by sa aj na dovolenke nakazil subvariantom koronavírusu omicron, ktorý momentálne všade dominuje, tak ochorenie by nemalo byť vážne a nemalo by mať väčšie následky,“ ubezpečil Sabaka.


Ľudia, ktorí toto ochorenie prekonali a sú očkovaní tromi dávkami, sa podľa neho v podstate nemusia obávať a môžu si dovolenku užiť ako v predpandemickom období.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie