• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Manchester United má najhorší vstup do sezóny za 30 rokov, tréner to nepovažuje za krízu

Manchester United má najhorší vstup do sezóny za 30 rokov, tréner to nepovažuje za krízu

Diváci na štadióne Old Trafford dali Ten Hagovi najavo nespokojnosť s vystriedaním dánskeho útočníka Rasmusa Höjlunda, ktorý v lete prišiel do Manchestru za 82 miliónov dolárov z talianskej Atalanty Bergamo.

Tréner futbalistov Manchestru United Erik ten Hag si nemyslí, že jeho mužstvo je v kríze napriek tomu, že zažíva najhorší úvod sezóny v najvyššej anglickej súťaži od vzniku Premier League v roku 1992.

Výsledky si predstavoval inak

„Červení diabli“ prehrali tri z prvých piatich zápasov ročníka 2023/2024, naposledy v sobotu na domácom štadióne Old Trafford podľahli tímu Brighton and Hove Albion (1:3). V tabuľke im patrí až 13. priečka s 9-bodovou stratou na vedúci Manchester City.

Holandský kormidelník odpovedal „nie“ na novinársku otázku, či sú jeho zverenci v kríze. Priznal však, že takéto výsledky si nepredstavoval.

„Musíme byť sklamaní a nahnevaní sami na seba, lebo v ManUnited sa vyžadujú víťazstvá. Niektorí hráči musia zabrať. Niekedy máte zlé obdobia, ale musíte sa s nimi vysporiadať. To sa nám momentálne nedarí, no stále môžeme zopakovať minulý ročník. Nemôžeme viniť nikoho iného. Musíme byť lepší, odhodlanejší a odolnejší,“ vyhlásil Ten Hag.


Diváci na štadióne Old Trafford dali Ten Hagovi najavo nespokojnosť s vystriedaním dánskeho útočníka Rasmusa Höjlunda, ktorý v lete prišiel do Manchestru za 82 miliónov dolárov z talianskej Atalanty Bergamo.

Kouč si vypočul piskot

Jeho premiérový štart v drese United a prvý domáci súboj sa skončil v 64. minúte, za čo si kouč vypočul z hľadiska piskot. Tréner však vysvetlil, že hráč vynechal úvod sezóny pre zranenie stehna, a tak ho stiahol z preventívnych dôvodov.


„Ešte nie je pripravený odohrať celý zápas. Musí nabrať kondíciu, keďže na nás čaká veľa duelov v krátkom slede. Keby sa zranil len preto, lebo nie je schopný odohrať 90 minút, ešte viac by nám to sťažilo situáciu,“ uviedol Erik ten Hag.


Manchester United bude mať náročný budúci týždeň – v stredu nastúpi na pôde nemeckého majstra Bayernu Mníchov v úvodnom zápase skupinovej časti Ligy majstrov 2023/2024 a v sobotu naň čaká ďalší ligový duel proti FC Burnley.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie