• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Malí podnikatelia sa ťažko orientujú v systéme štátnej pomoci, pomáha im bezplatná linka

Malí podnikatelia sa ťažko orientujú v systéme štátnej pomoci, pomáha im bezplatná linka

Podnikatelia nevedia, ktoré opatrenia sa dotýkajú priamo ich spoločnosti a ako o túto pomoc požiadať.

10.5.2020 (Webnoviny.sk) - Zorientovať sa v zložitom systéme štátnej pomoci a usporiadať si financie, to v súčasnosti najviac trápi malých a stredných podnikateľov. Vyplýva to zo zistení iniciatívy "Pomoc pre malé firmy", ktorá vznikla v súvislosti s pandémiou Covid-19.

Pomoc s opatreniami

„Sme poradensko - audítorská spoločnosť a našimi klientmi sú spravidla veľké nadnárodné spoločnosti. Táto situácia však zasahuje najmä tých najzraniteľnejších – malých a stredných podnikateľov a živnostníkov, ktorí si takéto služby dovoliť nemôžu. Preto sme zriadili bezplatnú linku, kde poskytujeme pomoc práve tejto skupine podnikateľov,“ uviedol zakladateľ iniciatívy a šéf BDO Peter Gunda.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Len počas jedného týždňa pritom požiadalo o pomoc takmer 100 spoločností z celého Slovenska.

Podnikatelia majú najväčší problém zorientovať sa v opatreniach, ktoré štát pre nich v súvislosti s pandémiou Covid 19 pripravil. Nevedia, ktoré sa dotýkajú priamo ich spoločnosti a nevedia ani, ako o túto pomoc požiadať, keďže je s tým spojená určitá administratíva.

Absencia tržieb

Ďalším problémom je absencia tržieb. „ Aj v tejto situácii s nimi vieme skonsolidovať financie a nastaviť opatrenia tak, aby toto ťažké obdobie dokázali prežiť,“ doplnil Gunda.

O konzultáciu či odbornú podporu zatiaľ žiadali spoločnosti z desiatich priemyselných odvetví, najviac z oblasti marketingu a produkcie, nasledovali ubytovanie a gastro prevádzky, maloobchod, kaderníctva, kozmetické služby a stavebné práce.

Spoločnosť BDO je piata najväčšia audítorsko-poradenská firma na svete a svoje služby poskytuje vo viac ako 165 krajinách prostredníctvom približne 90-tisíc zamestnancov.

Viac k téme: Ekonomické dopady koronavírusu, iniciatíva Pomoc pre malé firmy

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie