• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Mal by sa Fico vzdať poslaneckého mandátu? Podľa Laurenčíka je dôvodom Jankovská

Mal by sa Fico vzdať poslaneckého mandátu? Podľa Laurenčíka je dôvodom Jankovská

Robert Fico by spravil najlepšie, keby sa vzdal poslaneckého mandátu a bol tak ušetrený hanby, keď by dal parlament súhlas na jeho vzatie do väzby.

Podpredseda Národnej rady SR Milan Laurenčík za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby sa vzdal poslaneckého mandátu.

V tlačovej správe o tom informoval hovorca liberálov Ondrej Šprlák.

Podľa Laurenčíka je zrejmé, že keď Fico roky chránil bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú a kryl jej chrbát, „musí byť teraz plný strachu, čo na neho vo svojej výpovedi, vo svojej zúfalosti, že ju všetci opustili, povie a kedy si po neho príde polícia.”

„Ak jej ďakoval za kus dobrej roboty, ďakujem jej ja za to, že sa rozhodla rozprávať.


Robert Fico by však spravil najlepšie, keby sa vzdal poslaneckého mandátu a bol tak ušetrený hanby, keď by dal parlament súhlas na jeho vzatie do väzby.


Sedieť v parlamente a do poslednej chvíle obhajovať zločincov musí byť aj pre jeho psychické zdravie zaťažkávacou úlohou,“ doplnil Laurenčík.


Bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú, zadržali v marci spolu s ďalšími sudcami počas policajnej akcie Búrka. Národná kriminálna agentúra (NAKA) v tejto kauze obvinila 18 osôb a z nich 13 sudcov, pričom niektorí sú stíhaní na slobode, iní väzobne.


Jankovská je obvinená z podplácania, prijímania úplatku aj zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.


Spravodlivosť a očista Slovenska od korupcie musí dôsledne pokračovať až do konca.


Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla predsedníčka strany Za ľudí a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.


Reagovala tak na medializované informácie o tom, že bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská sa priznala k svojej trestnej činnosti.


Bývalá štátna tajomníčka Jankovská vypovedala ku korupcii sudcov a priznala vinu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie