• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Magoni dlho bez práce nezostal, Vlhovú vymenil za juniorskú majsterku sveta Slovinku Hrovatovú

Magoni dlho bez práce nezostal, Vlhovú vymenil za juniorskú majsterku sveta Slovinku Hrovatovú

S 23-ročnou rodáčkou z Kranjskej Gory sa dohodli zatiaľ na jednej sezóne.

6.5.2021 (Webnoviny.sk) - Taliansky lyžiarsky odborník Livio Magoni po rozchode s Petrou Vlhovou dlho bez práce nezostal. V olympijskej sezóne 2021/2022 bude súčasťou trénerského štábu slovinskej ženskej reprezentácie. Jeho prioritou číslo 1 bude niekdajšia dvojnásobná juniorská majsterka sveta v slalome Meta Hrovatová.

Dohodli sa zatiaľ na jednu sezónu. Talentovaná 23-ročná rodáčka z Kranjskej Gory má v zbierke už aj štyri tretie miesta v pretekoch Svetového pohára v obrovskom slalome, z toho dva práve v Kranjskej Gore. Informoval o tom športový portál Neveitalia.it.

Zároveň bude Magoni spolupracovať s inými trénermi na raste ďalších troch slovinských reprezentantiek Any Bucikovej, Tiny Robnikovej a Andrey Slokarovej.

Teší sa na objavovanie skrytého talentu

"Som šťastný, že budem môcť objavovať talent Mety Hrovatovej. Veľa sme sa v uplynulých dňoch rozprávali. Je v nej veľký potenciál rôzneho druhu. Aj čo sa týka mentálnej stránky, keďže si prešla ťažkým obdobím spojeným s vážnym zranením členka," cituje taliansky zdroj Livia Magoniho.


V hodnotení obrovského slalomu skončila Hrovatová v uplynulej sezóne Svetového pohára na 9. mieste, ale v slalome bola až štyridsiata ôsma so ziskom iba ôsmich bodov. Magoni sa preto bude koncentrovať aj na jej zlepšenie v najtočivejšej disciplíne. "

Budeme začínať mimo najlepšej tridsiatky, takže táto slalomová rekonštrukcia nebude jednoduchá. Máme k dispozícii malý tím, ktorého súčasnou bude okrem mňa iba jej servisman zo Salomonu. Bude mať však aj podporu národnej federácie s možnosťou trénovať s ďalšími krajankami na spoločných tímových sústredeniach. Od 1. júna sa budeme môcť presunúť na tréning do talianskeho Stelvia. A čo sa týka super G? Určite si skúsime aj túto disciplínu, ale nie na začiatku. Na to bude čas neskôr," vysvetlil Magoni.

Názorový rozchod

Slovenka Petra Vlhová počas päťročnej spolupráce s Liviom Magonim vystúpila na absolútny vrchol svetového ženského lyžovania.

Okrem 19 víťazstiev v pretekoch Svetového pohára (SP) získala šesť medailí z majstrovstiev sveta (1-4-1), dva malé krištáľové glóbusy za sezónny triumf vo SP v slalome a paralelných disciplínach a v uplynulej sezóne túto jagavú zbierku vyšperkovala ziskom veľkého glóbusu pre absolútnu víťazku SP.


Po sezóne 2020/2021 sa však rozhodli pracovne rozísť, keďže v tíme sa po piatich rokoch úspešnej spolupráce už občas vyskytla aj tzv. ponorková choroba a začali sa názorovo rozchádzať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie