• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Maďarsko naďalej drží s Putinom, krajina nesúhlasí s embargom na ruský plyn a ropu

Maďarsko naďalej drží s Putinom, krajina nesúhlasí s embargom na ruský plyn a ropu

Maďarsko je naďalej proti zavedeniu embarga Európskej únie (EÚ) na ropu a zemný plyn dovážané z Ruska. Referuje o tom spravodajský web BBC s odvolaním sa na hovorcu maďarskej vlády Zoltána Kovácsa.

„Maďarský postoj k akémukoľvek ropnému a plynovému embargu sa nezmenil: nepodporujeme ich,“ povedal Kovács.

Európska komisia v súčasnosti zvažuje úplné embargo na ruskú ropu a zemný plyn, čo by mohlo byť súčasťou šiesteho kola sankcií voči Moskve. Ministri energetiky EÚ dúfajú, že tento týždeň dosiahnu prostredníctvom série mimoriadnych rokovaní jednotný postoj k obom komoditám dovážaným z Ruska.

EÚ predstaví šiesty balík sankcií proti Rusku. Bude Slovensko spoločne s Maďarskom vetovať embargo na ropu?

Ministri energetiky Európskej únie (EÚ) sa v pondelok stretnú, aby prediskutovali krok Ruska obmedziť dodávky plynu do Bulharska a Poľska, a taktiež prebrali plánované nové sankcie v súvislosti s vojnou Moskvy proti Ukrajine.


EÚ od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu uvalila päť balíkov sankcií na ruských predstaviteľov, oligarchov, banky, spoločnosti a ďalšie organizácie.

Únia momentálne pracuje na šiestom kole sankcií, ktoré by mohlo zahŕňať obmedzenia týkajúce sa ropy. Avšak krajiny závislé od Ruska ako Maďarsko a Slovensko sa obávajú prijatia týchto tvrdých opatrení. Tie musia schváliť všetky členské krajiny, čo môže trvať niekoľko dní.


Ministri energetiky tiež zvážia, aké kroky podniknúť, ak by Rusko zvýšilo svoj tlak obmedzením dodávok zemného plynu do iných krajín EÚ.


Najčítanejšia najnovšia správa

Rusi utrpeli v Melitopole značné straty, Ukrajinci okupantov drvia vďaka raketám HIMARS

rusi utrpeli v melitopole znacne straty ukrajinci okupantov drvia vdaka raketam himars

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské ozbrojené sily zaútočili v noci na pondelok raketami HIMARS na ruské pozície v okupovanom meste Melitopoľ na juhu Ukrajiny. Ako referuje web Ukrajinská pravda, podľa predbežných odhadov bolo zničené značné množstvo ruskej vojenskej techniky.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vo vyhlásení ukrajinskej armády sa uvádza, že o život prišlo viac ako 100 ruských vojakov. „Tí už majú lístky na koncert Kobzona (zosnulý sovietsky spevák, pozn.) a ich rodičia už vyberajú model a farbu auta Lada,“ uviedla ukrajinská armáda.

Podľa legitímneho starostu Melitopoľa Ivana Fedorova ruská protivzdušná obrana už nie je schopná vzdorovať raketám HIMARS, čo podľa neho vytvára potrebné predpoklady pre úspešnú protiofenzívu v smere na Melitopoľ.

Rusi na Ukrajine používajú nováčikov, ako potravu pre delá

Ruská armáda nasadzuje nováčikov alebo zajatcov do prvej línie, aby identifikovala palebné pozície ukrajinských ozbrojených síl. Na Telegrame to uviedol regionálny šéf vojenskej správy v Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

„Čerstvo zmobilizovaných ľudí používajú ako potravu pre delá, nezáleží pritom na tom, odkiaľ pochádzajú, či z okupovaného územia alebo z väzenia. Sú tam len ako spotrebný materiál, okamžite zomrú. Nemajú výcvik ani normálny výstroj, len ich tam posielajú, aby zistili, kde sú naše palebné pozície a tie sa potom ruská armáda pokúša ostreľovať svojím delostrelectvom,“ poznamenal Hajdaj.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak nedávno uviedol, že v dôsledku veľkých personálnych strát sa Kremeľ uchyľuje k formám skrytej mobilizácie. V prípade smrti takéto straty ruská armáda nepočíta ani neeviduje.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie