• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Macedónska polícia zachytila 44 migrantov z Pakistanu, plánuje ich vrátiť do Grécka

Macedónska polícia zachytila 44 migrantov z Pakistanu, plánuje ich vrátiť do Grécka

Migrantov z Pakistanu vrátia do Grécka.

15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Polícia v Severnom Macedónsku v sobotu informovala, že zadržala skupinu 44 migrantov z Pakistanu a vráti ich do susedného Grécka, odkiaľ podľa nej na severomacedónske územie vstúpili.

Hovorkyňa polície Suzana Praniková uviedla, že migrantov našli v piatok večer na juhu krajiny neďaleko gréckych hraníc. Previezli ich do útulku, kde počkajú na deportáciu.

Severomacedónska polícia hovorí, že migračná trasa do strednej a severnej Európy cez územie Severného Macedónska v posledných mesiacoch takmer zanikla a migranti, ktorí sa chcú dostať do bohatších západných štátov, používajú alternatívne cesty predovšetkým cez Albánsko.

Viac k téme: Nelegálna migrácia, Policajti, Utečenci migranti


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie