• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Lyžiarske strediská pozývajú na prvú lyžovačku, zjazdovky otvárajú na Štrbskom plese či v Jasnej

Lyžiarske strediská pozývajú na prvú lyžovačku, zjazdovky otvárajú na Štrbskom plese či v Jasnej

Dodržiavanie režimu OP bude kontrolovať personál pri predaji skipasov, ako aj vstupe do strediska. Gastro bude k dispozícii podľa aktuálnych pravidiel len cez výdajné okienko.

Prvá tohtoročná sezónna lyžovačka na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách sa začne na troch zjazdovkách.

V sobotu tam otvoria zjazdovky Interski, Junior a Turistická, ďalšie ešte zasnežujú. Informoval o tom dnes Dušan Slavkovský, riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry.

Podľa jeho slov budú v prevádzke vleky a sedačková lanovka Mostíky. V stredisku v Tatranskej Lomnici pripravujú otvorenie o týždeň neskôr, teda 18. decembra. Do strediska na Štrbskom Plese bude premávať bezplatný skibus z centrálneho parkoviska.

V prevádzke aj sánkarská dráha

Od soboty bude v Tatrách v prevádzke aj lanovka a 2,5 kilometra dlhá sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca. V rovnakom režime ako lanovky, teda pre očkovaných a po prekonaní ochorenia COVID-19 (OP), a so zníženou kapacitou bude v prevádzke aj Tatranský ľadový dóm.

Dodržiavanie režimu OP bude kontrolovať personál pri predaji skipasov, ako aj vstupe do strediska. Gastro bude k dispozícii podľa aktuálnych pravidiel len cez výdajné okienko. Hotelové prevádzky budú k dispozícii od 25. decembra.


Uvoľnenie pandemických opatrení využijú aj v najväčšom slovenskom lyžiarskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách. Ako informoval riaditeľ strediska Jiří Trumpeš, pre prvých lyžiarov budú pripravené zjazdovky v severnej časti strediska.

Jasná pokračuje so zasnežovaním

„Lyžovať budeme na zjazdovkách Biela púť a Jelení grúň, k dispozícii bude aj traverz na Koliesko. V prevádzke budú sedačkové lanovky Biela púť a Záhradky – Priehyba, okrem toho spúšťame aj Twinliner a kabínové lanovky na Chopok ako prepoj severnej a južnej strany. Zároveň pokračujeme v zasnežovaní ďalších zjazdoviek tak, aby sme ich dokázali čo najskôr sprístupniť lyžiarom,“ uviedol Trumpeš s tým, že už v nedeľu otvoria lanovku na Lukovú aj s modrými zjazdovkami na Priehybu.


Všetky lanovky a vleky v stredisku budú aktuálne v prevádzke v režime OP, teda pre očkovaných a po prekonaní ochorenia COVID-19, čo bude kontrolovať personál pri predaji skipasov, ako aj pri vstupe do strediska. Pri kabínkových lanovkách bude kapacita obmedzená na 25 percent.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie