• Dnes je: Nedeľa 24. októbra 2021 meniny má Kvetoslava

Lukašenko chce pozastaviť dohodu s EÚ o migrantoch, reaguje na nepriateľské konanie voči Bielorusku

Lukašenko chce pozastaviť dohodu s EÚ o migrantoch, reaguje na nepriateľské konanie voči Bielorusku

Na základe dohody podpísanej vlani by mal Minsk prijať utečencov, ktorí vstúpili na územie EÚ z Bieloruska, ak porušia podmienky ich pobytu.

8.9.2021 (Webnoviny.sk) - Bieloruská vláda by mohla ďalej pozastaviť spoluprácu s Európskou úniou (EÚ) v oblasti migrácie. Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko naznačil ukončenie povinnosti krajiny prijať migrantov, ktorých jej vrátia, a parlamentu predložil vládny návrh zákona o pozastavení príslušnej dohody s EÚ.

Podľa vyhlásenia jeho kancelárie je krok súčasťou opatrení v reakcii na „nepriateľské konanie EÚ a jej členských štátov voči Bielorusku“. Informuje o tom spravodajský portál Euronews.

Brusel obviňuje Lukašenka z povzbudzovania migrantov k nelegálnemu prechodu hraníc s EÚ, čo je podľa neho odveta za sankcie zo Západu. Aj v stredu delegácia EÚ v Bielorusku obvinila Minsk z toho, že využíva migrantov pre „hybridnú vojnu“ a destabilizáciu bloku. Bieloruský prezident takéto tvrdenia popiera a viní EÚ z hromadenia migrantov na hraniciach krajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie