• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Ľudia nedostanú inzulín a deti pôjdu na front, pohrozil Ruskom dosadený predstaviteľ na Ukrajine

Ľudia nedostanú inzulín a deti pôjdu na front, pohrozil Ruskom dosadený predstaviteľ na Ukrajine

Ukrajinská pravda pripomína, že toto nie je prvý raz, čo sa Dudka takto vyhrážal.

12.8.2023 (SITA.sk) - Ruskom menovaný starosta okupovanej obce Lazurne v Chersonskej oblasti povedal, že obyvatelia bez ruských pasov nedostanú lieky vrátane inzulínu.

Tiež pohrozil poslaním detí, ktoré nechcú študovať v ruských školách, na frontovú líniu. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na kanál Sirena na platforme Telegram.

Alexander Dudka vo videoodkaze vyhlásil, že Ruskom dosadená samospráva vydala oficiálny dokument, ktorý uvádza, že „zahraniční občania, a teda občania Ukrajiny, nedostanú lieky kúpené z ruského štátneho rozpočtu“.

Deti, ktoré nikdy neboli v škole

V prvom rade ide o ľudí, ktorí potrebujú inzulín a ktorí už zažili, aké je to cítiť sa ako občania inej krajiny. To isté platí pre vydávanie humanitárnej pomoci a iné záležitosti pre tých ľudí, ktorí v súčasnosti nemajú vydaný pas Ruskej federácie,“ povedal Dudka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dudka tiež ukázal zoznam detí, ktoré nikdy „neboli v škole“. Odkazoval tým na ruské školy, keďže ukrajinské deti na okupovaných územiach sa môžu učiť prostredníctvom internetu na ukrajinských školách.

Rodičom týchto detí pohrozil trestným stíhaním a aj tým, že deti posadia do autobusov, odvezú ich na frontovú líniu a pošlú „do vašich ukrajinských škôl“, kde sa budú učiť, ak „pohrdnú ruštinou“.

Ľudia bez ruských pasov

Zároveň však vyhlásil, že ukrajinsky hovoriacich ľudí na okupovaných územiach neprenasledujú a je nevyhnutné, aby človek „rešpektoval krajinu, ktorá ho prijala a zaistila jeho bezpečie“.

Ľudí okrem toho vyzval, aby sa rozhodli, ako, kde a podľa akých zákonov budú žiť. „Ak sa vám nepáčia zákony Ruskej federácie, zbaľte si veci a odíďte. Myslím, že všetky orgány činné v trestnom konaní ma podporia, aby ste pokojne odišli, kým budete mať príležitosť. Potom to už bude náročnejšie. Bezprávie bude potrestané kruto a neľútostne,“ povedal Dudka.

V júni povedal, že ľudia bez ruských pasov „po dvoch až troch týždňoch nebudú môcť získať humanitárnu pomoc, prácu ani dôchodky“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie