• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

ĽSNS podporí otvorenie mimoriadnej schôdze, Demokrati chcú pracovať a nie robiť kulisu pre „kampaňové atómovky“ 

ĽSNS podporí otvorenie mimoriadnej schôdze, Demokrati chcú pracovať a nie robiť kulisu pre „kampaňové atómovky“ 

Poslanci sa rozhodli pred hlasovaním o takmer 40 zákonoch z dielne OĽaNO a priatelia ukončiť schôdzu a ísť domov na dovolenku, uviedol Šipoš.

27.5.2023 (SITA.sk) - Nezaradení poslanci strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (Kotlebovci-ĽSNS) podporia otvorenie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorú predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolal na pondelok 29. mája o 9:00 hod.

Základná práca poslanca parlamentu

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol poslanec NR SR Martin Beluský (Kotlebovci-ĽSNS), strana hlasovala proti predčasnému ukončeniu 90. riadnej parlamentnej schôdze.

„Sme povinní rokovať a hlasovať o všetkých predložených návrhoch, to je základná práca poslanca parlamentu. Stále je otvorených viacero potrebných a dôležitých zákonov, ktoré ak ich teraz neprerokujeme, znižuje sa pravdepodobnosť ich prijatia," tvrdí Beluský.

Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) nepodporia návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorý iniciovalo hnutie OĽaNO a priatelia.

SaS odmieta populistické návrhy

Odôvodnili to tým, že sa odmietajú podieľať na populistických a nezmyselných návrhoch, ktoré rozvracajú verejné financie, zvyšujú dane a prikazujú iným, ako majú žiť.


„Predvolebnú kampaň o zákaze interrupcií, zákaze porna či zatvorených obchodoch v nedeľu si môžu poslanci OĽaNO robiť sami, pokojne aj na centrále svojej strany, a to bez toho, aby tým zaťažovali nás a celú verejnosť,“ uviedol podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Ak hnutie OĽaNO a priatelia zváži vypustenie kampaňových zákonov poškodzujúcich rozpočet, strana Demokrati je ochotná podporiť mimoriadnu schôdzu.

Nedorokované zákony z májovej schôdze

Poslanci za stranu Demokrati sú pripravení pracovať, pretože to pokladajú za svoju povinnosť. Ako však strana v tlačovej správe uviedla, chcú v parlamente pracovať, nie robiť kulisu pre „kampaňové atómovky".


Poslanci sa rozhodli pred hlasovaním o takmer 40 zákonoch z dielne hnutia OĽaNO a priatelia ukončiť schôdzu a ísť domov na dovolenku. Uviedol to v piatok na tlačovej besede predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Ako ďalej tvrdí, išlo o poslancov zo Smeru-SD, Hlasu-SD, Republiky, SaS, Progresívneho Slovenska, Demokratov a Sme rodina.


„Disponujeme 35 poslancami, tak sme sa rozhodli, že podáme návrh s 30 podpismi do podateľne Národnej rady (NR) SR a zvoláme mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa bude rokovať o všetkých zákonoch, ktoré sa nedorokovali na májovej schôdzi. Pozývame tak poslancov naspäť do roboty, aby si prišli dorobiť to, čo nedokončili," vyhlásil Šipoš.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie