• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

Londýn zavedie prísne opatrenia, na juhu Anglicka objavili novú formu koronavírusu

Londýn zavedie prísne opatrenia, na juhu Anglicka objavili novú formu koronavírusu

Na základe opatrení 3.

14.12.2020 (Webnoviny.sk) - Londýn a okolité anglické regióny budú od stredy spadať pod najvyšší stupeň obmedzení proti šíreniu koronavírusu. V britskom hlavnom meste počty pacientov s ochorením COVID-19 stúpajú závratným tempom a minister zdravotníctva Matt Hancock priznal, že vláda musí podniknúť rýchle kroky.

Výdaj cez okienko

V Spojenom kráľovstve podľa Hancocka zaznamenali "veľmi prudký a exponenciálny rast" v Londýne a v okolí Kentu a Essexu, pričom v niektorých oblastiach sa počet prípadov zdvojnásobuje každých sedem dní.

Na základe opatrení 3. stupňa, najvyššieho v anglickom trojúrovňovom systéme, sa ľudia nesmú socializovať v interiéroch a bary, krčmy a reštaurácie musia byť zatvorené s výnimkou výdaja cez okienko.

Mohutné ohniská nákazy

V novembri patril Londýn k oblastiam s najnižšou infikovanosťou v Anglicku. Z niektorých častí Londýna a blízkeho okolia sa však odvtedy stali mohutné ohniská nákazy.

Hancock uviedol, že na juhu Anglicka objavili novú formu koronavírusu. Nič nenasvedčuje tomu, že by rýchlejšie spôsobovala vážne ochorenie alebo by nereagovala na očkovaciu látku.

Napriek tomu poznamenal, že vláda už upovedomila Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO).

Viac k téme: COVID-19, Koronavírus

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie