• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Londýn ohlásil ďalšie sankcie proti Rusku, zakáže sa aj dovoz diamantov

Londýn ohlásil ďalšie sankcie proti Rusku, zakáže sa aj dovoz diamantov

Ruské sily čelia obvineniam z krádeží poľnohospodárskeho vybavenia a tisícov ton obilia od ukrajinských farmárov v oblastiach, ktoré okupujú.

19.5.2023 (SITA.sk) - Spojené kráľovstvo v piatok ohlásilo ďalšie protiruské sankcie, ktoré sú zamerané na spoločnosti napojené na krádeže ukrajinského obilia a tie, ktoré sa podieľajú na preprave ruských energií. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Obvinenia z krádeže

„Osemdesiatšesť označení sa zameriava na osoby a organizácie spojené s ruským kovopriemyslom, energetickým, obranným, dopravným a finančným sektorom, čím sa zvyšuje tlak na zvyšné Putinove príjmy a pokusy využiť tieto sektory na podporu vojenskej mašinérie,“ uviedlo vo vyhlásení britské ministerstvo zahraničných vecí.

Ruské sily čelia obvineniam z krádeží poľnohospodárskeho vybavenia a tisícov ton obilia od ukrajinských farmárov v oblastiach, ktoré okupujú, a tiež cieleného ostreľovania skladov potravín.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dovoz z Ruska

Oznámenie prišlo v čase, keď sa britský premiér Rishi Sunak stretáva s lídrami krajín G7 v japonskej Hirošime.

V predchádzajúcom piatkovom vyhlásení úrad premiéra uviedol, že Spojené kráľovstvo zakáže na základe právnych predpisov, ktoré zavedú neskôr v tomto roku, dovoz ruských diamantov, medi, hliníka a niklu.

Británia podľa Downing Street od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu uvalila sankcie na viac ako 1 500 osôb a subjektov a zmrazila im aktíva v hodnote viac ako 18 miliárd libier.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie