• Dnes je: Piatok 20. mája 2022 meniny má Bernard

Londýn dodá Ukrajine protitankové strely, britskí vojaci poskytnú výcvik armáde krajiny

Londýn dodá Ukrajine protitankové strely, britskí vojaci poskytnú výcvik armáde krajiny

Existujú „oprávnené a reálne dôvody pre obavy“, že by ruské jednotky mohli byť použité na inváziu proti Ukrajine, uviedol britský minister obrany Ben Wallace.

18.1.2022 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia dodá Ukrajine protitankové strely krátkeho doletu.

Oznámil to v pondelok britský minister obrany Ben Wallace, ktorého citoval spravodajský portál BBC. Na Ukrajinu tiež podľa neho vycestuje malý tím britských vojakov, ktorí miestnym ozbrojeným silám poskytnú výcvik.

Existujú „oprávnené a reálne dôvody pre obavy“, že by ruské jednotky mohli byť použité na inváziu, povedal minister. Rusko na hraniciach s Ukrajinou zhromaždilo asi 100-tisíc vojakov. Rusko akékoľvek plány útoku na Ukrajinu odmieta. Spojené kráľovstvo bude Ukrajine vzhľadom na „čoraz hrozivejšie správanie sa Ruska“ poskytovať ďalšiu pomoc, dodal minister.

Rusko v roku 2014 anektovalo ukrajinský polostrov Krym a podporilo proruských separatistov, ktorí stále kontrolujú časť územia na východe Ukrajiny. Boje medzi ukrajinskými ozbrojenými silami a povstalcami si doteraz vyžiadali viac ako 14-tisíc ľudských životov a zničili priemyselné srdce Ukrajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie