• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Linka 666 do poľského mestečka Hel bola roky miestnou atrakciou, po nátlaku kresťanských konzervatívcov však končí

Linka 666 do poľského mestečka Hel bola roky miestnou atrakciou, po nátlaku kresťanských konzervatívcov však končí

Prepravca PKS Gdynia oznámil, že od 24.

14.6.2023 (SITA.sk) - Do mestečka Hel na poľskom pobreží Baltského mora už nebude chodiť medzi turistami obľúbený autobus s označením 666.

Niektorí kresťanskí konzervatívci protestovali proti „diabolskému“ číslu autobusovej linky smerujúcej do mesta, ktoré v angličtine znie ako „peklo“.

Prehodia posledné číslo

Miestny autobusový dopravca PKS Gdynia tento týždeň oznámil, že autobus 666 už nebude premávať do Helu. Uviedol, že prehodia posledné číslo a od 24. júna bude prevádzkovať linku pod číslom 669.

Miestne médiá uviedli, že autobusová spoločnosť konala pod tlakom kresťanských skupín, ktoré presadzovali zmenu.

Začalo to ako vtip

Miestny spravodajský portál trojmiasto.pl uviedol, že linka fungovala pod číslom 666 od roku 2006, spočiatku ako miestny vtip. S pribúdajúcim časom však lákala čoraz viac ľudí z celého Poľska aj mimo neho.

Niektorí návštevníci išli autobusom len preto, aby si mohli povedať, že cestovali autobusom 666 do Helu, informovali poľské médiá.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie